Wpis z mikrobloga

@mles: Nie no moim zdaniem radzi sobie ten silnik spoko, przyjemnie się jedzie a zaoszczędzone 250€ rocznie na podatku drogowym mogę spokojnie przeznaczyć na różnicę w cenie paliwa ;-)
@jjot: Za tydzień polecę nim na urlop 1k km i z powrotem to zobaczymy jak to się ma trasie.
  • Odpowiedz
@ashmedai: to daj znać, sam jestem ciekaw. kiedyś było znalezisko na głównej o gościu co kupił mondeo w ecoboost i okazało się że silnik bierze dużo oleju, silnik się zatarł i nie uznali mu reklamacji. urban legend czy nie, warto się zainteresować :D
  • Odpowiedz
@jjot: do „eko” jeśli chodzi o zużycie paliwa to mu daleko ;) A w ogóle, nie ma co porównywać 1.6/125 do 1.0/125 - jeździłem i tym, i tym (przy czym 1.0 na codzień) i 1.6 to muł straszny ;)
  • Odpowiedz
@ashmedai: raz na jakiś czas, jak sobie zaszaleję, leję 100. Różnicę czuć wyraźnie, mimo tych raptem 5 oktanów więcej - silnik pracuje ciszej, ładniej się zbiera. Ale to tak tylko okazjonalnie warto ;)
  • Odpowiedz
@jjot: Dałem wpis do zakładek to nie zapomnę ci dać znać.
Generalnie musiałem pozbyć się swojego v50 i wziąć jakieś kombi w benzynie a, że na 'premium' auto typu passat czy octavia mnie nie stać to skończyło się na rocznym (bez przebiegu) focusie.
W sumie nie żałuję bo przyjemnie mi się jeździ. Zobaczymy jak z trwałością :-)
@mles: @Shmit: No przejdę na 95 tak jak na klapie jest.
  • Odpowiedz
@jjot: @mles: @Shmit: @scheele13:

No dojechalem w jedną stronę Miałem pół baku E10 i dolałem do pełna 95. Potem jeszcze po trasie dolewałem jakieś 3/4 baku też 95 i tak będę tankował już tylko tę benzynę.
Jak jazda? Dwie osoby, dziecko, trochę bagażu głównie ciuchy więc nie za ciężko. Jedzie się ok ale mocy jednak trochę brakuje. Delikatnie pod górkę i piątka już nie rozpędza jakby się chciało.
ashmedai - @jjot: @mles: @Shmit: @scheele13: 

No dojechalem w jedną stronę Miałem ...

źródło: comment_LXYY55cjHaz3L5QncF46v2NylKc5Tnzh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ashmedai: nie jest źle, spalanie wyszło całkiem spoko. U mnie jest jednak więcej, ale to z nieco większego dystansu zliczone (tak ok. 17kkm). W trasie nie mam problemów z wyprzedzaniem przy >140kmh przy 4 osobach „na pokładzie”, może Twój musi się jeszcze dotrzeć ;) Generalnie 5 bieg najmniej przydatny - 6 daje radę przy >=120kmh a redukcja dopiero na 4 daje jakiegoś „kopa” jak trzeba.
mles - @ashmedai: nie jest źle, spalanie wyszło całkiem spoko. U mnie jest jednak wię...

źródło: comment_RYStnZDJfwjZ0RST11jJJVmzmApuBoJX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz