Wpis z mikrobloga

może ktoś ogarnięty coś pomoże, inaczej zostaje chyba serwis (,)

rano włączyłem swojego Macbooka Air ( rok prod. 2016) i nie działa w nim dźwięk, ikona od dźwięku taka na szaro i w żaden sposób nie można przesunąć suwaka, skróty klawiatury od dźwięku też nie działają.
Poczytam trochę na necie i z tego co wnioskuje to wina gniazda słuchawkowego, które niby sygnalizuje błędnie ze włożone są słuchawki.
Problem jest taki, że podobno w takim wypadku dźwięk działa na słuchawkach, a u mnie nie działa dzwięk nawet na słuchawkach.

Ps. obudziłem się rano po grubszej imprezie w której laptop brał czynny udział więc mogło się tak stać ze ktoś w tym gnieździe słuchawkowym przez przypadek czymś grzebał, mam jeszcze małą nadzieje, że może ktoś po alko coś poprzestawiał w ustawieniach ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
#macbook #macbookpro #apple #programista15k #komputery #naprawalaptopow #macos #osx
  • 16
@yytulp: no to reset PRAM/SMC pozostaje, a jak nie pomoże - to już tylko serwis... A w "Preferencje systemowe" > "Dźwięk" co jest wybrane jako "wyjście"?
@mles:

"reset PRAM/SMC" jak zrobić ten reset?, co mogło spowodować taką awarie?, jakiś upadek laptopa czy nieumiejętne wpychanie złącza minijack?
@mles:

A w "Preferencje systemowe" > "Dźwięk" co jest wybrane jako "wyjście"?


wyjście -> nie znaleziono urządzeń wyjściowych
wejście -> nie znaleziono urządzeń wejściowych

laptop zakupiony 14 miesięcy temu, więc jeszcze z tytułu rękojmi można reklamować, szkoda mi się tylko go pozbywać na kilkanaście dni, bo nie mam zapasowego (,) ehhhh
czyli karta dzwiękowa jest ok?, nie mam czym na tą chwile sprawdzić czy działa na bluetooth, jak to mała usterka to zrobiłbym to za własne pieniądze bo tak jak mówiłem nie chce się pozbywać laptopa na miesiąc.

Masz jakieś pomysły co to może być?
@veranoo:

Nie bo nie miałem czasu, ale w przyszłym tyg. idę po wycenę, jak będzie wysoka to będe się bawił ze sprzedajacym bo jeszcze rok rękojmi nie minął, a niestety jabłuszko ma tylko rok gwarancji.
@veranoo:
próbowałem i nic nie dało;/, powiedz mi jak Ci się to popsuło?, bo u mnie po prostu po imprezie gdzie grała muzyka z laptopa dzwięk nie działał. Dokładnie nie pamietam i nie widziałem co się działo z laptopem, ale chyba niemożliwe ze ktoś go zalał? wcześniej nie miałem zadnych problemów z dzwiękiem ;/