Wpis z mikrobloga

Ojj dawno tu nic nie było. Ale doceniam tych 5 wytrwałych osób które zdecydowały się obserwować moje dyrdymały. Dzisiaj druga piosenka, o dziwo, dosyć świeża.

Znacie to uczucie? Nienawidzisz utworu po pierwszym odsłuchu, niestety jesteś na nią skazany na jakiś czas. Z czasem się wkręca i nawet z czasem zaczynasz ją nucić. Potem znasz ten tekst i kombinacja alkohol+jutub potrafi sprawić niezłe cuda. Tak własnie mam z tym utworem.

No ale co tu mówić, Piekni i Młodzi szturmem wbili się na scenę disco polo. Na tej fali powrotu Zenka, Boys i reszty klasyków wyrosło wiele nowych zespołów które poza doczepeniem się do sławy tych gwiazd sami skubneli rynku. Czy jest to ambitne? A to już jak ktos uważa. W tym utworze sam się dopatrzyłem kilku ciekawych rzeczy.
Teledysk jest rejestrowany w pięknym i malowniczym(dosłownie) mieście Gdynia. Ahhh Gdynio, na zawsze będziesz mi się kojarzyła z filmikiem pewnego polaka na emigracji krzyczący:,,GDYNIA 2010 CHYBA SIĘ POWIESZĘ''. I sam utwór nawiazuje stricte to tego arcydzieła Testo. W filmiku mistrza i króla słyszymy o pięknej miłości z AGNIECHĄ i nastepnie zdrady z EWELINĄ. Ale zobaczymy co mówi sam lord o swoim filmiku
,,Widzicie jak piękni ludzie się kochają? To jest takie #!$%@? zabawne. Ja #!$%@? później idą się #!$%@?ć jak zwierzątka... o to własnie chodzi, to jest piękne w młodości...'' Testo też wspomina o słynnych miejscach w trójmieście czyli Sopot, okraglak, Galeria Bałtycka ,,BARDZO DROGIE RZECZY''
I tak patrząc na ten teledysk młodego zespołu gdzieś z Mazur można zdecydowanie określić wzorowanie sie na twórczości pomarańczowego króla. Bo widzimy młodą zakochaną pare, oczywiście wstydliwego chłopaka który jednak szybko zdobywa serce swojej wybranki. Jazda rowerkiem po bulwarach, lody włoskie, plaża, woda no nic tylko chce się żyć. Przez brak budżetu wystarczyło tylko na bilety ZKM Gdynia a na wyjazd SKM do Sopotu niestety juz nie starczyło ;c Ale to nie zabiera malowniczości i klimatu wideoklipu. Tekst świetnie wplata się w całą otoczkę liryczną. Gloryfikowanie tej niewinnej istoty, alegorii AGNIECHY. Cudowna młodzieńcza szalencza miłość wypełniona beztroską i radością. No az pobudza to do życia, powoduje radość. A wszystko zaczeło się od niewinnych gestów dotyku, przypadkowych zblień i tych nerwowych uśmiechów. Ahhhh romantycznie.
No takze nie wiem jak wy ale w mojej ocenie utwór fajnie odnosi się do klasyku polskiego internetu, malowniczo i stonowanie recenzuje jeden z najlepszych nagran Testovirona plus taka słodka i muzyka delikatnie zahaczajac nawet bym rzekł o jakieś klimaty italo disco, nawet bym stwierdził, że gdzieś tam lekki eurodance się pojawia. Ogułem 8/10 still better than nowy Timberlejk

Piękni i Młodzi - Ona jest taka cudowna

#muzycznyjarmark #muzyka #discopolo
A.....h - Ojj dawno tu nic nie było. Ale doceniam tych 5 wytrwałych osób które zdecyd...
  • 4