Wpis z mikrobloga

Czołem mirki z tagów #analytics #kiciochpyta

Mam problem z Google Analytics na stronie mojej żony. Problem polega na tym, że około 85% wejść ma czas trwania sesji 0-10 sekund, co jest niemożliwe - gdyż zawartość jej strony jest angażująca dla użytkowników i heatmap pokazuje, że zdecydowana większość uzytkowników "klika" w linki, przechodzi do kolejnych podstron, artykułów itp.

Najłatwiejszą odpowiedzią pewnie byłoby "lol google nie kłamie i nikt nie wchodzi xD" ale te statystyki kłócą mi się z rzeczywistością i tym jak często ludzie komentują artykuły, wypowiadają się na ich temat i tak dalej.

Czy jest coś, co może "skracać" sztucznie czas sesji? Ktoś spotkał się z czymś takim?
  • 3
@Lavie: Tak, był kiedyś problem z implementacją, ale został rozwiązany, Google nie wyrzuca żadnego błędu. UU i odsłony mniej więcej pokrywają się z Wordpressowym Jetpackiem.

@Norskee: no stąd moje pytanie, skąd w statystykach jest tak krótki kontakt ze stroną, skoro klikalność linków jest wysoka. Dla przykładu, może dojść do sytuacji, że link zaszyty w artykule (na niemal samym jego końcu), kliknęło 20% odwiedzających, ale Google i tak pokaże, że w