Wpis z mikrobloga

@piotr-kolakowski

Jest mniejsza śmierelność osób chorych na raka. Ciekawostką jest też np. Że szwedcy studenci medycyny jeżdzą do gdańska by zobaczyć na żywo raka szyjki macicy bo u nich dzięki profilaktyce jest on niespotykany.

Ale wiem, że fakty są głupie jeśli przeczą waszemu widzeniu świata :)

Co do faktów, to ilu niemców w tym roku zginęło w tych wielkich i strasznych zamachach?
Ależ głupie są te memy z tym Podlasiem (nie nie jestem z Podlasia, nikogo tam nie znam i byłem tam raz w życiu przejazdem). Przecież np. znaczna część prowincji dawnej Kongresówki czy Galicji pod względem zapyziałości i bogoojczyźnianosci niczym się od stereotypowego Podlasia nie różni, a wręcz w w wielu przypadkach takie mało zepsute, drewniane Podlasie pod względami choćby estetycznymi wypada znacznie lepiej, choćby od prowincji Mazowsza, która wygląda jak gówno w
@bugzer nie wiem czy wiesz ale Polska ma bardzo małe zasoby wody a w czasie suszy jak już wspomniano, są prośby o ograniczenie zużycia. Ale hehe śmieszny obrazek.
@siodemkaxx: W ogóle to jak to jest z tą wodą do nawadniania bo jak sobie pomyśle ile kosztuje wywiercenie studni głębinowej do domu,a do pola to chyba jest drożej bo większa średnica to wychodzi wielka suma.Takie coś robi się na dużych polach gdzie jedna studnia wystarczy na duży obszar czy tam na zachodzie ciągną z wodociągów?
@PawelW124 studnie glebinowe... z wodociagow nie mozesz i za mala wydajnosc, u nas wiekszosc robila nielegalnie bo i tak to ogromne koszty w zaleznosci od glebokosci, a same papiery to koszt nawet 7k zł za jednną... dodatkowo wchodzi prawo wodne od 1 stycznia i na wszystkie pozakladaja liczniki i beda oplaty kilkukrotnie wyzsze niz maja np. Niemcy....