Wpis z mikrobloga

Ma ktoś sprawdzoną, tanią zębatkę narrow wide na BCD 104 32T najlepiej czerwona?

Chińczyki, które akurat gdzieś ktoś polecał to lipa, bo po miesiącu już nie trzyma łańcucha. Wydaje się też, że ludzie nie ogarniają że profil zębów szerokie-wąskie nie odpowiada głównie za trzymanie łańcucha tylko dobrze wyprofilowane i długie zęby. Dobra zębatka NV powinna po pół roku mocnego użytkowania przy łańcuchu wyciągniętym poniżej 0.7 przejść bez problemu test jak na zdjęciu. Czyli wieszamy zębatkę na czterech tylko o ogniwach z obciążeniem i musi trzymać przy tym nie zaciągać łańcucha przy jeździe.

#mtb #enduro #rower
shusty - Ma ktoś sprawdzoną, tanią zębatkę narrow wide na BCD 104 32T najlepiej czerw...

źródło: comment_2rh0kRQVbOgJ61aw6x4jCUqjDv65vbQA.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MiQ27: ale czy to moja wina, że pedalarze nie ogarniają technicznego nazewnictwa i sobie wymyślają jakieś uproszczenia. to tylko świadczy o ich analfabetyzmie z tematu maszyn i mechanizmów. a że społeczeństwo w większości słabo wyedukowane to i się przyjęło
  • Odpowiedz
@PawEHO: Polecam na zasadzie "u mnie 1000km w dwa miechy i działa jak na początku", ale ja nie skaczę po lasach tylko najwyżej trzęsę nim na bruku i szutrach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z resztą 50zł to nie majątek. Szkoda tylko, że nie mają 40-42t...
  • Odpowiedz
@shusty: Jeżdżąc na Motsuvie po paru miesiącach nie ma już czego testować ;) Dobra zębatka na jeden czy dwa wypady w góry, później to równie dobrze możesz zwykłą, nie narrow-wide, założyć i będzie tak samo "dobrze" trzymać łańcuch
  • Odpowiedz
@WaveCreator: @shusty: moje zębatki mają się dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale w jednym rowerze dopiero założyłem a w drugim ma przebieg kilkuset kilometrów wiec ciężko powiedzieć jak będzie dalej. Także na podobnej zasadzie

u mnie 1000km w dwa miechy i działa jak na początku


Gdybym miał 130zł kupiłbym Banlessa, ale że chciałem sprawdzić ilu zębów potrzebuję to wziąłem za 25zł Motsuva.

@zukikiziu chyba też coś
  • Odpowiedz