Wpis z mikrobloga

#komputery #skladamkomputer
mam dość leciwego kompa na LGA1150 z i3-4130 i szukam lepszego procka. płyta główna H81M-K więc ddr3 i nie chciałbym zmieniać bo ogarnąłem sobie 16gb a teraz ram drogi więc nie chce mi się szukać i dopłacać grubo za ddr4 czy tam 5. mógłbym zmienić na jakąś płytę ddr3, jezeli by procek się bardziej opłacał. celuję w używki i7 4790 albo i5 4690K. nie potrzebuję mieć jakiegoś super-wypasionego kompa żeby kupować teraz coś nowego. nawet ten co mam jest spoko ale jak pchnę dwa procki które mi się walają to akurat będzie na coś z powyższych.
ja to bardziej into software niż hardware więc pytam na co popatrzeć albo chociaż gdzie poszukać. kartę graficzną zmieniam z gt630 na 1050ti jeżeli to coś zmieni.
  • 9
@buta-pren: nie jestem graczem, bawię się w fotografię, video i głównie programowanie (czyli jakieś wirtualki itp). myślę, że jak gt630 mi starczała to 1050 TI będzie kosmosem i tak
@daczka92: Niewiele lepsze, procki wybierasz.Sprzedaj to wszystko w #!$%@? jeśli siedzisz w video i Ryzena kup.Przyszłościowa podstawka, tanio i bez gluta.Sam siedzę na starym i53350P i nie ma żadnego powodu póki co, by go zmieniać, jeśłi już, to właśnie na Ryża.
@buta-pren: siedze w tym hobbystycznie, nie zarabiam na tym i się bawię. nie chce ładować teraz kupe hajsu we wszystko nowe (płyta, procek, ram) jak mi te starczają, jedynie co to mam dwa-trzy procki do opchnięcia które się kurzą i bym sobie wziął coś lepszego. ten i7 ma 4 rdzenie bo aktualny i3 ma 2 i 4 wątki
@buta-pren: chociaz walają mi się jakieś kompy stare, jakbym je posprzedawał to w sumie coś może by z tego było. ryzen 5 2600 za 700zł kusi.... muszę zrobić kalkulację zysków i kosztów
@daczka92: Nie popatrzyłem, że i3 masz obecnie.Generalnie jeśli to hobby, to co ci tam tak wolno ten procek robi? Ale jeśłi masz faktycznie na zbyciu procki, za które kupisz lepszy, to nie ma co się zastanawiać.Bierz i5, albo i7 jak dostaniesz.
@buta-pren: 2 rdzenie mnie ograniczają czasami. nie jest to dramat ale dla wirtualek czy jakichś programów wielowątkowych czuć problemy z tym i3. jestem świadom, że jak na i3 jest całkiem niezły ale, kurde teraz ten ryzen z 6 rdzeniami...