Wpis z mikrobloga

@Ragnarokk: Nie zawsze :) Husky ogólnie są rasowe jak mają odpowiednią budowę ciała, a umaszczenie to drugorzędna sprawa. W skrócie, bo wiadomo że hodowcy dobierają psy tak, żeby byly ładne, czyt. bardziej podobały na wystawach, a miot się sprzedał ;) Ale dopuszczalne są wszystkie umaszczenia i kolory oczu
@Nozyce: fajane porównanie. Prawda jest taka, że ludzie kupują te kundlo-husky na olx za tysiaka i potem wielkie zdziwienie, że prawdziwy husky to tak naprawdę nieduży pies, wręcz trochę pierdek. Bo te co po ulicach chodzą to w zdecydowanej większości są baaaardzo skundlone. Pewnie wynika to z mody na rasę która kwitła jakoś w okolicach 2000 roku.

Teraz sprawa ma się podobnie ze wszystkimi shih tzu, jrt, buldogami francuskimi czy innymi
n.....a - @Nozyce: fajane porównanie. Prawda jest taka, że ludzie kupują te kundlo-hu...

źródło: comment_jjcHj9tLKiX4KK4VO3pKXr4ENQgHdG3p.jpg

Pobierz
@nama: Paani przecież ładny jest to prawie jak rasowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za 100 zł oddam.
Ale rasowe husky też bywają duże, widywałam przynajmniej takie miśki. Pewnie ludziom się podoba taki wielki, groźny wilk... Choć jak patrzyłam na niektóre hodowle w internecie to widziałam też zdjęcia husky z krótką, burą sierścią, co niemal jak kundle podwórkowe wyglądały
@Nozyce: tak, genetyka płata figle. Czasem urosną mocno, w rasach krótkowłosych trafiają się długowłose - ale takie psy mają bardzo małe szanse na karierę hodowlaną. Chociaż są hodowcy na przykład w berneńczykach, którzy świadomie (z nieznanych mi powodów) dobierają na rodziców wyjątkowo duże egzemplarze co w sumie oddala szczeniaki od wzorca, a zbliża do już pewnego rodzaju kalectwa.
Mój Premier gabarytowo jest wręcz idealny, a już wiele razy słyszałam, że jest