Wpis z mikrobloga

Coś się zmieniło w youtubie, od jakiegoś czasu odtwarzanie filmu powoduje uruchomienie wiatraków, znaczy jest ponadnormatywne zużycie proca, maksymalizacja obrazu ma półsekundowy lag, tak jakby GPU się odciął kompletnie, ma ktoś tak? Jeszcze z jakiś tydzień-miesiąc temu wszystko chodziło superpłynnie. Ktoś to zauważył? NIe chodzi o konkretny procek czy film tylko ogólnie o wzrost zużycia cpu/gpu
#pcmasterrace #windows #linux #firefox
  • 49
@ewolucja_myszowatych: @DROP_TABLE_Usernames: U mnie na pingwinie jest inny problem. YT zamraża pasek otwartych kart. Nie zbadałem jeszcze która wtyczka się konkretnie z czym gryzie, ale przeważnie się to dzieje akurat wtedy, jak w środku filmiku jest przerwa na reklamy.

Inne przeglądarki gnają jak złe, ale też widzę ile szajsu którego nie chcę pracuje w tle. Na smartfonie już od dawna mam NewPipe który pracuje perfekcyjnie, przydałoby się poszukać coś takiego
@Krol_Karo:

brave


Brave zaliczył już tyle wtop i podejrzanych zwodów że nawet nie chce mi się ich wszystkich wymieniać, a ludzie i tak to chwalą... bo inni chwalą. Nie wiem które to już podejrzane gówno na silniku chromium, cały ruch jest jakoś powiązany z kryptowalutami i podmianą kodów afilacyjnych na swoje (czyli kij wie kogo tak naprawdę) a ludzie chwalą bo parę reklam zablokuje...