Wpis z mikrobloga

Coś się zmieniło w youtubie, od jakiegoś czasu odtwarzanie filmu powoduje uruchomienie wiatraków, znaczy jest ponadnormatywne zużycie proca, maksymalizacja obrazu ma półsekundowy lag, tak jakby GPU się odciął kompletnie, ma ktoś tak? Jeszcze z jakiś tydzień-miesiąc temu wszystko chodziło superpłynnie. Ktoś to zauważył? NIe chodzi o konkretny procek czy film tylko ogólnie o wzrost zużycia cpu/gpu
#pcmasterrace #windows #linux #firefox
  • 49
Coś się zmieniło w youtubie, od jakiegoś czasu odtwarzanie filmu powoduje uruchomienie wiatraków, znaczy jest ponadnormatywne zużycie proca, maksymalizacja obrazu ma półsekundowy lag, tak jakby GPU się odciął kompletnie, ma ktoś tak? Jeszcze z jakiś tydzień-miesiąc temu wszystko chodziło superpłynnie. Ktoś to zauważył? NIe chodzi o konkretny procek czy film tylko ogólnie o wzrost zużycia cpu/gpu


@ewolucja_myszowatych: google i ich YT zwalza firefoxa i czasem robi sięsyf.
Ponadto czasem też konflikt
@ewolucja_myszowatych: u mnie youtube od lat laguje, nie ważne jaka konfiguracja hardware software.
Odtwarzanie filmów jedynie jest ok nawet w 5K, ale sam interfejs youtuba komentarze itd to tragedia.
Najbardziej zabija mi kompa jak jest stream i aktywny chat i dużo osób pisze, to ten aktywny chat potrafił mi uruchomić zabezpieczenie termiczne procka i wyłączało kompa. z wyłączonym chatem problemu nie było :d

często natomiast youtuba zamuli że buforwanie itd i