Wpis z mikrobloga

Wyzwanie dowakacyjne 13.07- 26.08.2018

...::: DZIEŃ 27 :::..

Wczorajszy jadłospis wyglądał następująco:

śniadanie: 3 spore kawałki miruny pieczonej w rękawie (na oko z 200g) + warzywa (pomidor, papryka, cebula ogórek, kukurydza z puszki)
drugie śniadanie: 1,5 miarki izolatu białkowego + ok 4łyżki płatków owsianych
obiad: mięso mielone duszone (w formie pulpetów) w jakimś sosie (prawdopodobnie z jogurtem naturalnym) + warzywa (pomidor, papryka, cebula, ogórek)
deser poobiadowy: 1 banan + "łyk" masła orzechowego" (ok 1 łyżeczka)
podwieczorek: 2 gruszki
kolacja: omlet z 2 jajek i 4 białek jaj + 3 łyżki masła orzechowego + banan

Teoretycznie redukuje, ale jak tak czytam ile zjadłem, to ciezko zeby był ujemny bilans. Ważę aktualnie 72kg. Wzrost-174cm Kalorii nie licze, stosuje jedynie sie do programu FIT6 i jak na razie waga leciała bardzo dobrze (ok -1kg na tydzien).
Z wczorajszych aktywnosci to
- rano 2m 30s biegu (do pracy) ze średnią prędkością 13,5km/h
- poranny plank: 3m 45s
- ok. 2h zacierania ścian po szpachlowaniu
- zrobiłem łącznie 4190 kroków wg mojego telefonu

praca- przed komputerem (siedząca)

Jeśli chodzi o planka, to prawdopodobnie zmienie formę ćwiczenia brzucha i dołożę ćwiczenia z apki "mięśnie brzucha w 30 dni" jeśli wyrobię z czasem, ewentualnie będę robił to w dni nietreningowe, ponieważ przypuszczam, że trening siłowy 3x w tygodniu +20min katowania brzucha 3 dni z rzędu z jednodniową przerwą to nienajlepszy pomysł.

Wyglądało by to tak:
Pon - trening siłowy klata+biceps
Wt- dzień 1 treningu brzucha z apki
Śro- Trening siłowy Nogi+barki
Czwartek- dzień 2 treningu brzucha z apki
Piątek- Trening siłowy Plecy+triceps
Sobota dzień 3 treningu brzucha z apki
Niedziela wolne

Ewentualnie gdybym chciał robić jedno i drugie to:

Pon - trening siłowy klata+biceps + dzień 1 treningu brzucha z apki
Wt- dzień 2 treningu brzucha z apki
Śro- Trening siłowy Nogi+barki + dzień 3 treningu brzucha z apki
Czwartek- dzien wolny od treningu brzucha
Piątek- Trening siłowy Plecy+triceps + dzień 4 treningu brzucha z apki
Sobota dzień 3 treningu brzucha z apki + dzień 5 treningu brzucha z apki
Niedziela + dzień 6 treningu brzucha z apki

Pon - trening siłowy klata+biceps + dzien wolny od treningu brzucha
itd.

Ewentualnie sporadyczny rower czy bieganie zależnie oczywiście od warunków czasowych (ewentualnie chęci).
Plank nadal pozostałby jako ćwiczenie poranne z codzienną progresją +5s. Po dojściu do 5min utrudnianie ćwiczeń, ewentualnie dołożenie ciężaru.

Proszę o podpowiedź jakiegoś speca co sądzicie o takim planie #mirkokoksy i pomoc w wybraniu wariantu

Wszystko zaliczone już 2 dni z rzędu!!

Dziś przeczytałem ok 3 min w czasie planka (w pozycji odwrotnej jest to trochę niemożliwe), natomiast przeczytałem pół ebooka dotyczącego podnoszenia ciężarów, więc jak najbardziej to zaliczam. Dodatkowo nie rozciągałem się (postanowiłem w dni treningowe robić to jedynie po treningu).

---------------------------------------------------------------------------
Dodawane w każdym wpisie (nie trzeba czytać)

ZASADY:
1. Rano po obudzeniu 5 min czytanie książki.
2. Codziennie z rana plank +5s+ reklamy futurenet
3. Codziennie z rana ścielenie łóżka.
4. Codziennie wieczorem książka przed snem.
5. Min 3x aktywnosc fizyczna.
6. Przestrzeganie fit6
7. Zażywanie supli.
8. Zero alkoholu.
9. Rano po obudzeniu szklanka wody.
10. Rano rozciąganie w czasie czytania po wykonanym planku (w dni treningowe po treningu)

Tło motywacyjne:
Przytyłem nieco, lubię widzieć swoje mięśnie brzucha :)
Chcę lepiej wyglądać, lepiej się czuć. Czas do wyjazdu na wakacje wydaje się idealny, choć to tylko miesiąc, ale myślę, że wprowadzę sobie po prostu odpowiednie nawyki i to już zostanie.
Mam problemy z motywacją, więc próbuję różnych sposobów na poprawę swojego życia.

Cel wpisów:
Motywacja samego siebie, kontraktowanie, zapis historii i ewentualna motywacja innych do ogarnięcia.
Wpisy będą się ukazywać raz dziennie z podsumowaniem dnia i opisem postępów. Na końcu zrobię jakieś zbiorcze podsumowanie, żeby inni mogli z tego czerpać razem z fotkami przed i po.

Pomoc:
Zastanawiam się czy mógłbym dorzucić coś jeszcze do tej listy, co sądzicie? Jakieś propozycje?
No i plusujcie, żebym już nie mógł się wycofać.

Wołam @heavybreathing
#zysrobiforme #gzresrobiforme #motywacja #detoks #silownia #samodoskonalenie #wyzwanie #fit6 #plank #wyzwanie #wyzwanieplank
  • 1