Wpis z mikrobloga

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/578960,cpk-centralny-port-komunikacyjny-kolej-lotnisko-podroz-warszawa-gdansk-rzad.html
Jak wyczytałem w linku related, apropo budowy centralnego portu komunikacyjnego, ma powstać linia kolejowa która wśród przystanków ma Grudziądz. Moje rodzinne miasto. Piękne, choć pełne patologii, atrakcyjne turystycznie. W którym jednak mało sie dzieje. Po tej inwestycji z Grudziądza do Warszawy miałbym 90 minut a do Gdańska 30. Jak o tych planach czytam to ce dziwne, aż trzęsą mi się ręce. Inwestycje idą zdecydowanie dalej bo przez Łódź po Wrocław. Moje rodvinnu miasto jest fatalnie skomunikowane i wiem że to pomogłoby mu przetrwać. Piszę o tym bo chciałem zapytać co wykop sądzi o tej inwestycji? Ja się jaram do tugo stopnia, że nie mogę tego objąć racjonalnym myśleniem. Uważacie, że jest szansa, że to naprawdę wybudują? Sądzicie, że to dobrze, że powstają takie plany?
#pytanie #kiciochpyta #grudziadz #trojmiasto #warszawa #infrastruktura #polska
  • 10
@CoolCake: z pewnością było by to z pożytkiem dla miasta, ale wydaję się to wręcz nierealne gdy pomyśli się że linia na Malbork nie jest nawet zelektryfikowana i wiedzie przez wąskie przesmyki w roślinności, a aby jechać lewym brzegiem Wisły jedziemy z 40 minut do Laskowic na przesiadkę,
dobrze, że chociaż linia na Toruń wygodna i szybka,
do informacji o szybkiej kolei podchodzę z dużą rezerwą, zdarzało się że czytałem news
antros - @CoolCake: z pewnością było by to z pożytkiem dla miasta, ale wydaję się to ...

źródło: comment_uv4tKS4ZlJPoskEhxSleD4BQBAtjSuB1.jpg

Pobierz
Moje rodzinne miasto. Piękne, choć pełne patologii


@CoolCake: Usuń "piękne" i wszystko będzie się zgadzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na poważnie, to sytuacja w Grudziądzu nie jest już tak tragiczna jak była 10/15 lat temu, co widać chociażby w weekendy po liczbie samochodów z Kwidzyna, Świecia i Chełmna, znajdujących się w Alfie, przy McDonaldzie i marketach. Bezrobocie spadło trzykrotnie z 30% do 9% - chodź
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CoolCake: mnie zawsze rozwala że ho ho Grudziądz taki piękny a zjazd z a1 byl szybciej we Warlubiu, nie mówiąc już o korkach w piątek i niedzielę pod PKP w Warlubiu gdzie wszystkie auta CG i cgr ;-):-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CoolCake: mnie zawsze rozwala że ho ho Grudziądz taki piękny a zjazd z a1 byl szybciej we Warlubiu, nie mówiąc już o korkach w piątek i niedzielę pod PKP w Warlubiu gdzie wszystkie auta CG i cgr ;-):-)
@CoolCake: kuzyn pracuje w PKP i jak go zapytałem co sie o tym pomyśle mówi w spółce, to stwierdził tylko ze to pomysł na bardzo daleką perspektywę czasową i jeszcze mogą zdążyć się z niego 10 razy wycofać.
I jeszcze jedno- ten pomysł ponoc nie jest nowy, tylko ma juz z 10 lat.
NO i ile sie przez te 10 lat wydarzyło?
Nic.
Zanim cos rusza moe wisiec w zawieszeniu przez