Wpis z mikrobloga

Ja Pitole, niby w Polsce coraz lepiej, ale jak człowiek wyjedzie zna #emigracja i pochodzi po sklepach to się załamuje wszystko takie tanie xD
I niech ktoś nie myśli ze przeliczam na złotówki bo tak nie robię np. Chciałem sobie kupic buty nike 97 #streetwear w Polsce 700-800zl czyli 1,5 tygodniówki, w Holandii czy Niemczech 140€ czyli 1,5 dniówki...
#emigracja #smutnazaba #polska więcej jeszcze rozdawnictwa niech wprowadza te pajace #bekazpisu
  • 156
  • Odpowiedz
@mar7707: No dobra to inaczej, w Polsce musiałbyś zarabiać 7k netto(350 dniówki) żeby sobie na te buty zarobić w dwa dni, na emigracji w byle pracy zarobisz w te dwa dni na to, a pokaz mi prace gdzie ktoś młody w Polsce zarobi 350zl dniówki (i nie mów tylko ze #programista15k)
  • Odpowiedz
@priveth: najlepiej, ze nawet jakbys przeliczal na pln to i tak ogromna wiekszosc rzeczy bedzie tansza XD Mieszkania jedynie zauwazalnie drozsze i uslugi (tutaj zrozumiale). Nawet elektronike taniej kupisz, no i te promocje...
  • Odpowiedz
  • 9
@priveth wy się nigdy w tych płaczach nie nauczycie. porównujesz jeden produkt z #!$%@?. Szwajcar student pewnie dorobi na to w pół dnia i #!$%@? z tego wynika bo za jedzenie, wynajem, rachunki zapłaci duża większą część swojego zarobku niż Polak i wyjdzie na to samo.
  • Odpowiedz
@Frisek: gowno. Nie wyjdzie na to samo. Kupujac za minimalna dobre rzeczy (buty, sprzet, wynajem itp.) stac ciebie za najnizsza odlozyc spokojnie na allinclusiv wakacje i jeszcze miec spoko hajsik na koncie. Na zachodzie jest w wiekszosci przypadkow taniej niz w polsce i zarabiasz x5. (przyklad z dupy na szybko: pistacje lidl UK-1,50£ PL-18,50 ZA #!$%@? TA SAMA PACZKE W TYM SAMYM SKLEPIE!)
  • Odpowiedz