Wpis z mikrobloga

Mircy od #remontujzwykopem,
farbę podkładową kładzie się bezpośrednio na gładź czy powinno się wcześniej jeszcze oddzielnie zagruntować?

Przemalowuję salon i lateks mi odłazi przy wszystkim co dotykało ścian, więc zerwałem starą warstwę, zeszlifowałem na gładko i nie wiem jak to zrobić porządnie, a w sieci raz piszą tak, a raz tak i już zgłupiałem.

#kiciochpyta
  • 8
@jzs44: @Ich_mag_Kaesekuchen: @jedrek_masta: Dzięki chłopaki, potrzebowałem by mnie ktoś utwierdził.

A pytałem, bo czytałem (również tutaj), że gładź od gruntu może się zeszklić, a farba podkładowa też ma rzekomo jakieś właściwości gruntujące. Ale mam wrażenie, że właśnie poprzedni wykonawca nie zagruntował powierzchni prawidłowo i dlatego ściana tak pyli teraz. Dzięki, jadę do Obi :)
@Tarec: Farba podkładowa jest dobra, jak chcesz pomalować płyty gk nie zaszpachlowane w całości, albo przykryć starą farbę. Gładź musisz zagruntować normalnym gruntem, aby ją utwardzić - zgadnij dlaczego tak łatwo się to szlifuje...
@Tarec: Gładzie polimerowe po odpowiednim odpyleniu mogą być gruntowane tzw primerem (np. Flugger Wall Primmer, Knauf Grunt+Farba). Nie ma potrzeby używania gruntu wodnego, który często powoduje zeszklenie oraz zacieki przy złej aplikacji