Wpis z mikrobloga

Poleć ktoś fotelik z isofix dla dziecka 11 kg w wieku 18 miesięcy - dziewczynka, ale to raczej nie ma znaczenia. Po przejrzeniu setki ofert, rankingów testów, kilku wizytach w sklepach, mam istny kociokwik w głowie. Główne wymagania, to rzecz jasna ma być bezpieczny, ma oferować jak najdłuższą możliwość korzystania z niego tyłem do kierunku jazdy, tak do 18 kg najlepiej, możliwie jak największą możliwość pochylenia do spania i to z grubsza tyle.

#foteliki #samochody #motoryzacja #dzieci #rodzina #obrazekdlazwiekszeniaatencji
Pobierz
źródło: comment_XeCfowAoc2Sy41tfvpiHwA0swpqkjZNu.jpg
  • 13
@pogop bierz młodą i przymierzaj - czytając i oglądając na komputerze nie stwierdzisz tego. Nie ma foteli idealnych, musisz dobrać pod swoje dziecko i swój wóz.
@pogop: Jezeli masz tak precyzyjne kryteria to ja bym weszla tu: https://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-18/ocena/malejaco/index.html (pewnie byles, soro robiles rozeznanie). Filtrujesz tylko foteliki 9-18, sortujesz po ocenie ogolnej albo bezpieczenstwa i wybierasz cos ze szczytu listy. Dla pewnosci sprawadzilabym jeszcze opinie na ceneo, zamawiasz, przymierzasz do samochodu, przymierzasz dziecko i jesli wstepnie wydaje sie ok, to zostawiasz. Ewentualnie kozystasz z rekomendacji na fotelik.info.
Moze cos takiego? https://www.ceneo.pl/27445552
Moim zdaniem, jesli masz metlik w glowie
@Ziutowa: foteliki info rzecz jasna znam, ale masa nowych fotelików renomowanych firm nie została tam uwzględniona.

Generalnie szukamy czegoś do 25 może nawet 36 kg, do 18 to ma być jazda tyłem. Na szczęście mój peugeot 307 sw na to pozwala na luzie.
@pogop: Ja po rekomendacjach znajomych kupiłam Axkid minikid 2.0. Na razie jeździmy z nim krótko ale wydaje się mega stabilny. Przeszedł test plus na czym mi bardzo zależało.
@pogop: Jasne, sam najlepiej wiesz czego potrzebujesz. Ja bym jednak była ostrożna z fotelikami z dużym rozrzutem wagowym. Zwłaszcza, jeśli trzeba by w niego zainwestować np. powyżej 1k. Po pierwsze jak córka ma teraz około roku, to zamierzasz ją wozić tym samym fotelikiem do 12-13 lat? Wolałabym kupić dwa foteliki 9-18 i 15-36 w przeciętnych cenach niż jeden dwa razy droższy 9-36. Za 10 lat fotelik będzie zużyty, stare plastiki, pewnie