Wpis z mikrobloga

Z takich ciekawostek, to w wielu miastach Rosji istnieje coś takiego jak sezonowe linie autobusowe uruchamiane latem, które dowożą ludzi na ogródki działkowe(na dacze) i te linie często są obsługiwane bardzo starym taborem, który wyszedł już z eksploatacji liniowej, ale latem wyjeżdża z zajezdni na takie linie, np. Krasnokamieńsk ma aż 51 sztuk Liaza 677, które do tego służą. Na picrel Ikarus 280 z Żeleznogorska, który jest wykorzystywany tylko na takich liniach(fota pożyczona z fotobus.msk.ru )
Wygląda to chyba troche jak taki ersatz taboru zabytkowego, bo niewiele miast w Rosji taki posiada(w sensie autobusów oficjalnie uznanych za tabor zabytkowy).
#rosja #komunikacyjneciekawostki #ciekawostki #komunikacjamiejska
W.....c - Z takich ciekawostek, to w wielu miastach Rosji istnieje coś takiego jak se...

źródło: comment_XWovPP624IdRGu2hhkprpS3rtluhMaSY.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
Kur... Co? W Rosji non stop jeżdżą takie rozklekotane ikarusy... Ba nawet starsze, takie ogórkowate, co pewnie pamiętają jeszcze Stalina. I kursują to lato, to zima i to nawet w dużych miastach :D Co prawda w większości są to prywatni przewoźnicy ale jednak. Państwówka to właśnie takie cuda jak na zdjęciu :) Nowsze to widziałem tylko w największych miastach, jak Moskwa czy Petersburg... Wiem, co mówię, tego posta piszę z Rosji ;)
  • Odpowiedz
@WszeborWlostowic: Po Katowicach jeszcze takie latają. Woził mnie taki do liceum trzy lata. 4 szkoły po drodze, ze 200 osób do niego wchodziło, a jak byłeś gdzieś po środku to nawet nie trzeba się było trzymać.
  • Odpowiedz
  • 0
@WszeborWlostowic w małej miejscowości, gdzie mieszka mój znajomy jeżdżą takie czasami xD parę lat temu w zimę na zakręcie pół takiego zostało na zakręcie. Reszta pojechała dalej
  • Odpowiedz
@Taikun44: U nas jezdzi linia R nad duze jezioro w miescie. Jako, ze pozbyto sie praktycznie starego taboru to jezdza nowe Solarisy albo Scanie, z reguly widze jednak najnowsze solarki (na zdjeciu poprzednia generacja ale widuje tez najnowsza w ta trase) - niby biedne miasto a nie zaluja taboru ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A juz niedlugo hybrydowe Volvo ( ͡°( ͡° ͜ʖ(
s.....n - @Taikun44: U nas jezdzi linia R nad duze jezioro w miescie. Jako, ze pozbyt...

źródło: comment_FC8enPSaLIcKQJBQXA30UuRpdD5bWRX7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@WszeborWlostowic: z tego co pamiętam, z Warszawy też takie coś było - linia do Szczaków/Złotokłosu, zanim stała się stałą linią. Potem było tak, że latem/weekendy jeździła częściej a teraz to nie wiem, ale chyba codziennie
  • Odpowiedz