Wpis z mikrobloga

Ministerstwo Energii naciska na spółki, by nie podnosiły cen prądu

Spółki energetyczne dostały zakaz wnioskowania o podwyżki dla gospodarstw domowych na 2019 roku. I to pomimo wzrostu ceny surowców - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Część rozmówców gazety uważa, że zamrożenie taryf jest swego rodzaju "kiełbasą wyborczą" przed zbliżającymi się wyborami...

Centralne planowanie jak wiadomo zawsze działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neuropa #polityka #bekazpisu #energetyka #gospodarka
  • 11
@Kempes: no widzisz sztabowcu, jakby ceny wzrosły to byś wrzucał tweety i inne obrazki że hurr durrr podwyżki przez pisiorów.
Jak tam kampania? Widzę idzie pełną gębą, ledwo co wróciłeś z bana, a już każdego ranka spamujesz partyjnym gównem.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@powiedz: no sam artykuł mówi o tym że podrożały surowce.
@Nieprzyjazny_Ziemniak: przyszedłes bronić kolegów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czemu do mnie, leszczu partyjny, nie piszesz o mnie?
Wskaż mi jeden post gdzie wychwalam jakąkolwiek partię. Nie zrobisz tego, bo takowego nie znajdziesz. Więc zatkaj dzioba i nie kłap o jakimś trolowaniu partyjnym z mojej strony, polityczny trolu.
Lepiej centralnie cenami sterować? A za miesiąc ustalą nam ceny masła i chleba?


@lakukaracza_: Lepiej żeby prywatna firma energetyczna ci podniosła ceny prądu dziesięciokrotnie i byś musiał świeczkami w domu palić.

Jeżeli w danym rynku jest monopol/oligopol, to potrzebny jest państwowy regulator. Chleb i masło możesz kupić od dziesiątek producentów, na dobrą sprawę możesz je wytwarzać sam lub używać zamienników (bułki, chałki, bagietki, Wasa, margaryny, miksy tłuszczowe), więc nie ma ryzyka