Wpis z mikrobloga

CD Projekt dołączył do niechlubnego grona firm bez skrupułów, które za dodatkowe szekle zrobią właściwie wszystko. Polecam przeczytać wywiad z jednym z przedstawicieli CD Projektu Red (który oczywiście nie jest Polakiem), z którego dowiedzieć się możemy, że wrzucanie pedalstwa i transgenderyzmu to dla nich bardzo istotna sprawa.

(...)
The one change the demo did have is you could now play as male V as well. I was interested to see that regardless of the gender you always seem to wake up in the morning with a male companion.

Weber: In this demo at least you will always wake up to another man, so we can show different kinds of relationships will be part of the game, and players will be able to choose what kind of character they want to play.

Right, including the character creator which we got a glimpse of at the demo's start. How far along is that? Is the version we saw close to what we'll see in the final game or do you have a lot of options yet to add in?

Weber: I think it reflects our intention for what we want to do but definitely it's still in development. I expect there will be changes, some more interesting things, but I would say it reflects our general intention for what we want to give you in the final game.

I ask because the option in it is to play as a male or female character type. If someone wanted to choose a character who was gender fluid, how would you portray that?

Weber: You know, as an example in the character creation you can do that by not calling the type of body you choose 'man' or 'woman', but just title it 'body type'. And then from a male or female body type you can on this basis choose how to make your character.

I didn't write it down when watching the demo, but are they labelled 'male' and 'female' in there currently?

Weber: I think the way it is right now, we're not saying either. We're basically showing it to you and you choose which of the bodies you have as the basis to then go on and make the character.

Beyond the aesthetics, could you choose to have a different pronoun? Is that an option in the game?

Weber: I honestly don't know yet. What I can say was that it was a part of Cyberpunk 2020 but how exactly we'll do it in Cyberpunk 2077 I don't know yet. But it is definitely a thing we are aware of.

I know plenty of fans who would appreciate that, and after all, you have a main character with a name that doesn't specify any gender.

Weber: Well exactly. That's why we chose that name, because V works for male, works for female and we thought it would be a good option...

...for gender fluid as well?

Weber: Yeah.

(...)

Z jednej strony wywiad jest komiczny, bo sam fakt, że ktoś w ogóle zadał takie pytania rozwala mózg, z drugiej doskonale pokazuje wszechogarniającą dekadencję, a to wszystko by lewackie (i popierające pedofilię) fora pokroju Resetera/NeoGaf nie wrzuciły CD Projektu na czarną listę. W tym momencie nie mam zamiaru napychać kieszeni CD Projektowi, przynajmniej jeśli chodzi o Cyberpunka, ale obawiam się, że gra będzie hitem na miarę GTA V (a jak pokazało GTA V, robienie dobrze Polygonowi czy innej Wybiórczej nie wpływa znacząco na sprzedaż).

Sprawdziły się moje przewidywania i obawy, o których wspominałem ponad 3 miechy temu: https://www.wykop.pl/wpis/32178785/#comment-114072491 #chwalesie #zalesie

#gry #crpg #cdprojektred #cyberpunk #cyberpunk2077 #bethesdasucks #bekazlewactwa #gorzkiezale
Bethesda_sucks - CD Projekt dołączył do niechlubnego grona firm bez skrupułów, które ...
  • 45
@Bethesda_sucks: Łe, myślałem, że coś faktycznie złego powiedzą. Nasza grupa erpegowa robiła (głównie za namową MG) dużo gorsze(tj. lewackie) rzeczy i nawet nasz wierzący muzułmanin miał to gdzieś, bo mieliśmy się dobrze bawić. Czy to w CP2020 (gdzie takie coś jest naturalne) czy to w WH.
Polecam olać te elementy, nie zwracać na nie uwagi i cieszyć się grą o ile będzie dobra. Ja pewnie tak zrobię.
po trzecie What I can say was that it was a part of Cyberpunk 2020.


@nacpanazielonka: To nie jest żaden argument akurat, bo to ADAPTACJA Cyberpunka 2020 (m.in. dlatego nie nazywa się Cyberpunk 2020) i w grze komputerowej nie da się przenieść wszystkiego z gier fabularnych do gier komputerowych. Śmieszy mnie, że muszę tłumaczyć takie oczywistości (śmieszy choć nie zaskakuje, w końcu rozmawiam z lewakiem), ale adaptacje nie są od przenoszenia
Polecam olać te elementy, nie zwracać na nie uwagi i cieszyć się grą o ile będzie dobra. Ja pewnie tak zrobię.


@CralencSeedorf: Podstawowe pytanie brzmi dlaczego CD Projekt zwyczajnie nie olał tego tematu? Po co w ogóle wrzucać seks/romanse do gier RPG, które z założenia nie są grami erotycznymi? Przecież to się kupy nie trzyma. Erpegi są fajne, bo ratujemy świat albo dokonujemy innych niesamowitych rzeczy, możemy poczuć się jak herosi
@Bethesda_sucks:
Po co wrzucać romanse? Bo sporo ludzi je lubi co przekłada się na zyski. Mi one nie przeszkadzają, tym bardziej że w grach fabularnych ich nie uświadczysz o ile nie grasz solo sesji ze swoją dziewczyną


Nie zgodzę się z tym, że gry fabularne to nie miejsce na przyziemne sprawy. Ile można ratować te światy przed zagładą i wielkim złem? Po latach zacząłem doceniać sesje poświęcone na nicnierobienie.

W sumie
Nie jestem owieczką tylko raczej człowiekiem, który przestał się bawić w bezsensowne wojenki.


@CralencSeedorf: Najwyraźniej jesteś. Przez takie bierne zachowanie jak twoje CD Projekt będzie dalej wrzucał to gówno, bo osoby którym się to nie podoba siedzą cicho, a osoby, które tego chcą, krzyczą najgłośniej (choć produktu pewnie i tak nie kupią).

Nie zgodzę się z tym, że gry fabularne to nie miejsce na przyziemne sprawy. Ile można ratować te światy
Polecam również przeczytać ten artykuł, którego autor zwraca uwagę na kapryśność lewactwa ("łaska lewactwa na pstrym koniu jeździ"): https://www.redstate.com/brandon_morse/2018/08/22/attention-businesses-including-cd-projekt-red-social-justice-mob-scaring-unsubstantial-illusions/

zgnilem z wywiadu. żadnych pytań o mechanikę gry, rozwój postaci, fabułę, wykorzystane technologie, świat przedstawiony tylko BEDZIE GENDER FLUID???? BEEDZIE?? NAJWAZNIEJSZE ZEBY GENDER FLUID!!!

xDdD


@kshl: Nie ty jeden:
https://twitter.com/WeWuzMetokur/status/1033068847920820224
https://twitter.com/WeWuzMetokur/status/1033073618266279936
@Bethesda_sucks:
No to niech sobie wrzuca. Wtedy zamiast inwestować w ich gry możesz te pieniądze wydać na inny produkt. A jeśli znajdzie się wystarczająco wielu takich, to się ogarną. A jeśli nie, to będziesz chociaż zadowolony, że wydałeś pieniądze na coś "normalnego", nie promującego "lewactwa". Po co się spinać tak o wszystko?

Właśnie simsy to idealny przykład gry, w której odgrywanie ról jest najważniejsze, a przy tym traktuje o przyziemnych sprawach.
CD Projekt dołączył do niechlubnego grona firm bez skrupułów, które za dodatkowe szekle zrobią właściwie wszystko. Polecam przeczytać wywiad z jednym z przedstawicieli CD Projektu Red (który oczywiście nie jest Polakiem), z którego dowiedzieć się możemy, że wrzucanie pedalstwa i transgenderyzmu to dla nich bardzo istotna sprawa.


@Bethesda_sucks: ale ty wiesz ze te "pedalstwo" i transy były w oryginale bardzo ważne...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Bethesda_sucks: trochę głupie pytania, no ale #!$%@? bez przesady xD po prostu dają ci większy wybór w tworzeniu postaci, a ty ból dupisz bo ktoś inny grając w tą grę będzie mógł bardziej się wczuć, no straszne w #!$%@? xD ciekawe czy tak ból dupiłeś o Ciri lesbijkę albo o to, że Geralt jest używany przez czarodziejki jak sex zabawka xD
@MrocznaKapibara:

Geralt jest używany przez czarodziejki jak sex zabawka xD

to marzenie stulejki


no a nie? zawsze jak wybierasz opcje r u c h a n i a to cie wykorzystują w jakiś sposób, np ta wiedźma co cie wyruchała i poleciała do tej wierzy po próbkę tego wirusa czy czegoś tam ¯\_(ツ)_/¯ każda w sumie bawi się Tobą, wcale nie jesteś rycerzykiem w białej zbroi który broni biedne uciemnięznione niewiasty
@TypowyRobert: Mój problem z tą grą jest taki że wydaj się być bezpieczna i pewnie będzie poprawna "politycznie" znaczy będzie tylko segz narkotyki i gore raczej niema co liczyć na jakieś "ostre" tematy o inności akceptacji społecznej czy ugryzienia prostytucji od innej strony niż przaśnych kurtyzan cyborgów... press X to segz