Wpis z mikrobloga

@MiKeyCo: Czemu mi wkładasz słowa w usta? Nie powiedziałem nic takiego.

Tylko bardziej mi chodziło o to że to ma daleko idące konsekwencje.

Zaraz może być
- Służba Zdrowia zachwycona z krótkich kolejek.
- Powietrze najczystsze w Europie
- W końcu nie ma podatków

Przyzwalanie na takie rzeczy tylko pogłębia ich degenerację.
@WiesniakzPowolania:
ad. 1. Tak. I na pewno sprzęt obsłuży się sam albo dzięki zdemotywowanym, nieszanowanej obsłudze, która nie będzie widzieć sensu w swojej pracy.
ad. 2. Tak, ludzie teraz się całkowicie zmienili. Wyrosły im inne kończyny, mają inne mózgi, inaczej działają.
ad. 3. Stalin już to ćwiczył gdy dał nowoczesny sprzęt ludziom zdeprawowanym, zdemoralizowanym i zdemotywowanym. Zresztą Francuzi po demotywacji I WŚ i międzywojnia też. Tak że ten tego. Super pomysł...
Czemu mi wkładasz słowa w usta? Nie powiedziałem nic takiego.


@Grubas: Oczywiśćie, że nie powiedziałeś ale to są jedyne alternatywy. Myśl. Nie wystarczy tylko biadolić, trzeba też rozważyć i zaproponować alternatywy.
czemu traktujesz wszystkich jak wrogów?


@Grubas: To jest dobre pytanie - bo w tym klangorze dominują niestety (tak, słówko dnia) zaprzańcy i agentury. A ich wypowiedzi to krytykanctwo a nie krytyka. Bo nie ma argumentów, nie ma alternatyw, nie ma propozycji. To tylko jazgot by kultywować pedagogikę wstydu i kompleksów.
Bo ja chciałem z Tobą normalnie pogadać


@Grubas: I ja też chcę z Tobą normalnie rozmawiać. Jeśli udowodnisz, że jest tak jak deklarujesz to nawet Ci podziękuję. Ale niestety musisz to udowodnić czynami. Bo większość zaprzańców (tak, słówko dnia) też deklaruje to samo. A potem szybko przechodzi do inwektyw, pomówień, insynuacji. Czyli tego co jest podstawą prymitywnej propagandy skierowanej wobec wroga.

Nawet jeśli stan jest fatalny to od obrania celu,
@MiKeyCo: Ty masz chyba lotników za idiotów ,że pomimo iż połowa lotnictwa jest uziemiona ,a 80 % smigłowców powinno dawno trafić do muzeum to propagandowe gadki ich podniosą na duchu pomimo tego ze pracują w skansenie...To są inżynierowie w głównej mierze tak dla przypomnienia.Nie ludzie sie zmienili tylko technika wojskowa sie zmieniła i sposób walki przez ostatnie sto lat-chyba nie zauważyłeś.I zaś jedziesz historią..Chłopie choćby cie motywacja rozrywała z dumy to
propagandowe gadki ich podniosą na duchu pomimo tego ze pracują w skansenie


@WiesniakzPowolania: Spoko, jak będziesz ich bardziej dołował albo w ogóle olejesz to na pewno poczują się lepiej. ()

Pasowałbyś świetnie na janusza zarządzania albo janusza generalicji.

Moje uznanie ma przynajmniej część tych ludzi, że pracując w takich warunkach jeszcze tego w #!$%@? nie rzucili i nie poszli pracować do Niemca w montowni. Więc tak, mogą
@MiKeyCo: Masz może kogoś z rodziny czy znajomego w wojsku? Bo mi się akurat zdarzyło mieć i niestety nie wygląda to kolorowo. Dlatego ja osobiście uważam że kolorowanie tak rzeczywistości jest dużym błędem. Szczególnie po znanych fiaskach w przetargach militarnych. Trochę Orwellowski klimat to robi. A tak jak mówię, najczęściej później jest tylko gorzej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MiKeyCo: jakbyś pracował w firmie w której wszyscy walą za darmo nadgodziny i pracują za najniższą dodatkowo się ich nie szanuje to na pewno to podniesie morale jak szefostwo się będzie chwalić że u was jest tak fajnie, zarobki takie wysokie itd
Dlatego ja osobiście uważam że kolorowanie tak rzeczywistości jest dużym błędem.


@Grubas: Dwa pytania:
* Dlaczego przyjąłeś, że "kolorowanie rzeczywistości" musi być jedynymi działaniami?
* Dlaczego przyjąłeś, że "kolorowanie rzeczywistości" będzie zbyteczne nawet jeśli będzie najnowocześniejszy sprzęt?

I czy jesteś świadom, że takie "kolorowanie rzeczywistości" jest robione i było uznane za konieczne od zawsze - od Sun Tzu czy innych wodzów aż po armię USA ad 2018?
Ludzie boją się prawdy, ale reagują na nią pozytywnie w pewnym momencie bo mogą coś z nią zmienić jak jest negatywna.


@Grubas: Uważam, że się pogubiłeś. Bez urazy, Bo piszesz o prawdzie (a prawda może być tylko obiektywna) a tę formułkę odnosisz do opinii ("Lotnictwo dumą polskie armii").

ergo: **pomimo fatalnego stanu uzbrojenia można być dumnym z armii (czy czegokolwiek innego). "Pomimo" a nie "zamiast".**

Cały czas uważam,
@MiKeyCo: kolorowanie rzeczywistości jest zbyteczne jesli siedzisz w maszynie która moze zniszczyc wroga zanim on cię w ogóle zobaczy. I zadne kolorowanie nie pomoże jesli wiesz że siedzisz w maszynie w której o wrogu dowiesz sie w momencie jak trafi cię jego rakieta. Stan armii jest fatalny i trzeba z tym walczyc i to zmieniac a nie sie poklepywać po plecach i mówić że jest super.Bo nie jest i to jest