Wpis z mikrobloga

Jaki #linux będzie najlepszy do słabego kompa? (intel e8400, GeForce 210 i 8gb ramu ddr2) ma służyć jedynie do oglądania youtuba bo jest podłączony do tv fhd. Płynnie odtwarzały się na win10 ale co aktualizacja to komp chodził coraz wolniej. Teraz testuje najnowsze ubuntu ale też łapie ścinki przy odtwarzaniu ale testuje jeszcze na innych przeglądarkach
  • 11
@Kutazzz: ja na stare lapki to wrzucam linux minfa z xfce. Wrzucam go bo jest prosty i stabilny, a nie chce by do mnie co chwilę ktoś dzwonił. Osobiście mam i archa oraz antergosa.

Co do grafiki to nie wiem czy nie bedziesz musial sobie sam doinstalowac sterow.
@ulf67810: Czemu ja o tym jeszcze nie wiedziałem. Teraz na win7 filmy śmigają w fHD bez najmniejszej ścinki i nie muszę się męczyć z tymi linuxami . Dzięki
@Karczek_Wieprzowy: @Kryspin013: @jaxon9000: @Szuwax: @Formbi: @lis6502: Dzięki dodatkowi który polecił kolega wyżej wszystko działa na windowsie i jego właśnie wybieram. Dzięki za poropzycje ale z linuxami jest za dużo kłopotu. Brak sterowników do wi-fi i karty graficznej
@Kutazzz: Driver do gpu masz bo sam sprawdzałem. Do wifi to zazwyczaj albo działa od razu albo wcale, ale w drugim przypadku możesz mieć tylko pretensje do producenta wtedy. A po za tym jak dało się rozwiązać na windzie to bardzo spoko.