Wpis z mikrobloga

I znów nasze ulubione skrzyżowania. To akurat jest z sygnalizacją świetlną. Nie jest ono bezkolizyjne. Oznaczeń na pasach brak. Sytuacja taka. Ja czerwonym kolorem, L-egzamin niebieskim. Zawsze myślałem że to ja mam pierwszeństwo tutaj. Moje przekonanie graniczy z pewnością. Jeżdżę tak codziennie i średnio 3 razy w tygodniu ktoś mi się w ten sposób wpierdzielela. Pytanie kto ma pierwszeństwo. Podpowiem tylko że egzaminator nie zakończył tego egzaminu mimo że 50m dalej jest zatoczka, czyli rozumiem że nie uznał tego za wymuszenie a dokładnie widział całą sytuację. Wiec jak myślicie kto tu ma pierwszeństwo? i pytanie co by było jakbym jechał prosto? #prawojazdy #ruchdrogowy #prawo #krakow
StaryTwojejStarej - I znów nasze ulubione skrzyżowania. To akurat jest z sygnalizacją...

źródło: comment_JTDaYRI3UmtHlq6GOYUdSU1FpjaSlaE9.jpg

Pobierz

Kto ma pierszeństwo

  • niebieski 17.0% (96)
  • czerwony 83.0% (469)

Oddanych głosów: 565

  • 68
  • Odpowiedz
@lronman: No ok. Ale z tego pasa na którym jestem można bez problemu jechać na wprost. stoję przed światłem, na pasie nie ma oznaczenia że tylko do skrętu, nie ma wyrysowanych linii więc mogę jechać prosto. L nie widzi czy migam kierunkowskazem więc skąd wie że nie jadę prosto i się we mnie nie wpierdzieli??
  • Odpowiedz
@StaryTwojejStarej: dobrze pojechales, lka totalnie źle. Oba pasy mają kontynuację za skrzyżowaniem, nie mają wyznaczonych kierunków, więc z obu mozesz pojechac prosto.
@peszmerd pisanie ze w Polsce jest ruch prawostronny w takiej sytuacji - wg ciebie oznacza ze mozna jezdzic tylko prawym pasem? Absurd.
  • Odpowiedz
@Cicer_Cum_Caule: No Lka wymusiła pierwszeństwo. Przypominam ze to byłe egzamin. 50m za tym skrzyżowaniem jest zatoczka i gdzie często egzaminy się kończą. Egzaminator nie przerwał egzaminu i pojechali dalej (tak wnioskuje). Czyli według egzaminatora ona pojechała prawidłowo?? Czy za wymuszenie pierwszeństwa nie kończy się egzaminu z automatu?
  • Odpowiedz