Wpis z mikrobloga

I znów nasze ulubione skrzyżowania. To akurat jest z sygnalizacją świetlną. Nie jest ono bezkolizyjne. Oznaczeń na pasach brak. Sytuacja taka. Ja czerwonym kolorem, L-egzamin niebieskim. Zawsze myślałem że to ja mam pierwszeństwo tutaj. Moje przekonanie graniczy z pewnością. Jeżdżę tak codziennie i średnio 3 razy w tygodniu ktoś mi się w ten sposób wpierdzielela. Pytanie kto ma pierwszeństwo. Podpowiem tylko że egzaminator nie zakończył tego egzaminu mimo że 50m dalej jest zatoczka, czyli rozumiem że nie uznał tego za wymuszenie a dokładnie widział całą sytuację. Wiec jak myślicie kto tu ma pierwszeństwo? i pytanie co by było jakbym jechał prosto? #prawojazdy #ruchdrogowy #prawo #krakow
StaryTwojejStarej - I znów nasze ulubione skrzyżowania. To akurat jest z sygnalizacją...

źródło: comment_JTDaYRI3UmtHlq6GOYUdSU1FpjaSlaE9.jpg

Pobierz

Kto ma pierszeństwo

  • niebieski 17.0% (96)
  • czerwony 83.0% (469)

Oddanych głosów: 565

  • 68
  • Odpowiedz
@justkilling:

zależy gdzie jadę dalej, jeśli są 2 pasy i możliwość jazdy prosto lbo w lewo to jak jade prosto to stoję po prawej, chyba normalne.


Np. tak jak tu: masz dwa pasy, bez zaznaczonych skrętów i jedziesz prosto (op po skręcie w lewo dalej już jedzie prosto). Zawsze zatrzymujesz się na prawym, nawet jak tam stoją inne auta?

OP zatrzymał się tu. Jechał dalej prosto i jeżeli na
  • Odpowiedz
@radeks11: tylko że na zdjęciu które pokazałeś jest możliwość jazdy w prawo ;)

jak mam 2 pasy i 2 możliwe kierunki jazdy to ustawiam się na prawym jadąc prosto, już to napisałem

ja nie mówie że nie miał prawa, ylko że ja bym się tam nie #!$%@?ł po prostu bo nie miałem tam czego szukać
  • Odpowiedz
@radeks11: oczywiście że ma znaczenie, pytasz się co bym zrobił to odpowiadam, lol. Może dla ciebie nie ma.

Jakby był zakaz skrętu w prawo to na 100% mnie widzisz na prawym pasie w takiej sytuacji kiedy jadę prosto, a przytoczyłeś inne skrzyżowanie i jeszcze mówisz że to nie ma znaczenia xD Ogarnij się typie.
  • Odpowiedz
@justkilling:
Jezu, no nie wytrzymie. Na przykładzie podałem, że auta jadą prosto. Więc nie ma to znaczenia.

Skup się: prawy pas był zajęty. Dlaczego wg ciebie op nie miał czego szukać na lewym?
  • Odpowiedz
@StaryTwojejStarej: Ja jak miałam egzamin na prawko (2014 rok), to pomimo wyniku negatywnego, egzaminatorka pozwoliła mi wrócić do WORDu na siedzeniu kierowcy, a nie pasażera. Egzaminatorka dała mi wybór (pomimo negatywnego wyniku), że wracam na przednim, albo tylnim siedzeniu. Nie wiem czy coś się od tamtej pory zmieniło.
  • Odpowiedz