Wpis z mikrobloga

#elektronika #pytanie #pytanidoeksperta #januszelektroniki #elektryka #led

Mam pytanie. Potrzebuje podłączyć 3 wiązki przewodu 6pin do takiego sterownika. Nie chciałbym po prostu tych przewodów skręcać. Wolałbym zastosować jakieś wsuwki czy inne przejściówki. I tu pojawia się problem bo się na elektronice nie znam i nie bardzo wiem jakie są możliwości. Trochę poprzeglądałem sklepy elektroniczne ale za bardzo mi to sprawy nie rozjaśniło.
Jeśli ktoś wie jakiś wsuwek czy przejściówek można by zastosować aby to sensownie połączyć to byłbym wdzięczny za pomoc. Przewody jakie będą stosowane są oznaczone 6x0.30mm2 takie
  • 7
może wago ci się nada :)


@Solitary_Man: Hmm z tego co patrze to chyba nie. Ja bym chciał coś takiego, że złączka która z 3 wejść robi jedno wyjście. I tedy robię sobie takich złączek 6.
Albo od razu z 18 wejść robi się 6 wyjść.
lutownica i jedziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Solitary_Man: Tyle to ja wiem:P Ale chciałem jakoś bez lutowania:P

Szukałem czegoś takiego nawet ale tego na 6 pin chyba nie produkują. Nawet u chińczyków nie mogłem na 6 pin tego znaleźć. Dlatego szukam innych opcji.
@Variv: " 3 wiązki przewodu 6pin" -> cooo?! W środku masz terminal blocki pcb śrubowe, jak chcesz w jeden terminal wpakować 1 kabel to możesz go skręcić bez konektora (niezawodne, mniej estetyczne) lub zastosować konektory tulejkowe izolowane, do których trzeba mieć zaciskarkę. Zaciskanie ich kombinerkami jest możliwe, ale nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Do takiej tulejki możesz wpakować więcej niż 1 żyłę i zacisnąć, pamiętając, że konektor musi być takiego rozmiaru,