Wpis z mikrobloga

Mirki jak uważacie, czy przy tworzeniu monitoringu IP mając stały adres IP robić na zewnątrz przekierowania portów dla wszystkich urządzeń, tzn. rejestratora, kamer itp oddzielnie, by można było je aktualizować z "zewnątrz" czy tylko dostęp zdalny dla rejestratora i najważniejszych urządzeń sieciowych? Jak to robicie?

#pytanie #cctv #monitoring #sieci #siecikomputerowe
  • 30
via Android
  • 0
@jakuba94 vpn to problem w przypadku łączenia się komórką, trzeba by na telefonie klienta itp, a tak wystarczy wpisac adres ip, zewnętrzny, na jaki jest przekierowany rejestrator i jest dostęp w miarę łatwo
via Android
  • 0
@jakuba94 nie za bardzo przychodzi mi do głowy jak ustawić 2FA przy prostym monitoringu, tylko zaufane znały by ip publiczny oraz port, a logowanie do rejestratora za pomocą loginu i skomplikowanego hasła. Wiem, że każdy może przeskanować adres pod względem otwartych portów, zostaje wtedy złamanie hasła do rejestratora (,)
via Android
  • 0
@jakuba94 chiński sprzęt dlatego w ogóle nie jestem pewien i stąd mój wpis ( ͡º ͜ʖ͡º) jeśli znasz się na temacie i możesz cos doradzić, to możemy pogadać na priv jakie miał byś sugestie w tym temacie ;)
via Android
  • 0
@jakuba94 dokładnie tak. Jest tam możliwość przeglądania przez jakąś chińska chmurę bez stałego adresu ip i przekierowywania portów ale jednak stały adres i łączenie się z tym bezpośrednio wydaje się bezpieczniejsze. Co o tym myślisz?
@nonabl3: w ogóle nie radzę. To jest dziurawe ja#k ser szwajcarski. Wspomniałeś coś ze druga strona łączy się z telefonu. Czy telefon będzie po LTE czy tylko na jakiejś danej sieci domowej?
via Android
  • 0
@jakuba94 czy mikrotikiem jestem w stanie takie coś zrobić, czy potrzebował bym przynajmniej jakiegoś innego Linuxa, co niestety nie będzie możliwe? Firewall nieco skomplikuje sprawę, bo w aplikacji na smartfona od hikvision podaje sie adres rejestratora
@nonabl3: mamy wystawione IPphony na zewnatrz - jakieś 2 tygodnie temu nagle wszystkie zaczęły dzwonić 24/7 okazało się ze ktoś szanował porty i telefon wykrywał wysyłany pakiet jako połączenie i dzwonił... chinole skanują 0.0.0.0/0 na wszystkich portach i tyle