Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, czy ktoś z was słyszał może o możliwościach wykonania zabiegu rekonstrukcji acl w czechach? Z tego co mi wiadomo, nfz zwraca koszty za zabiegi na terenie UE i pomyślałem, że może jest to moja szansa.
W skrócie o moim przypadku, w lipcu 2016 miałem uraz podczas jazdy na deskorolce, niestety trafiłem pod zły adres i przez pół roku żyłem ze złą diagnozą, dopiero po kilku doświadczeniach z ponowną opuchlizną nogi zmieniłem lekarza i dowiedziałem się, że mam zerwane acl i pękniętą łąkotkę przyśrodkową.
Po 14 miesiącach czekania wykonano mi zabieg na nfz, ale niestety założono mi jedynie zszywkę na łąkotkę, bez rekonstrukcji acl (nie wiem czy to lenistwo lekarza czy też może rozbijając operacje na 2 można zgarnąć pieniążki z nfz 2 razy, nieistotne).
Obecnie jestem 4 miesiące po zabiegu i czuję się bardzo dobrze, jest spora poprawa w stabilności kolana ale wyraźnie na wypisie ze szpitala mam wskazanie "zakaz uprawiania sportu do czasu rekonstrukcji acl". No i jako, że nie mam zamiaru zniszczyć sobie kolana bardziej konsekwentnie czekam i tu wkraczają realia naszego kraju.
W szpitalu, którym mnie operowano skończył się kontrakt z nfz i kolejny, który dostali jest na znacznie niższą kwotę(czyżby z powodu 500+ hmm?), co oznacza, że szpital będzie miał mniejsze moce przerobowe i na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie poznać nawet przybliżonego terminu. Rozkładam ręce, myślę już nawet o wykonaniu tego prywatnie ale jednak cholera jasna płacę składki i strasznie mnie to irytuje, że mimo bycia normalnym podatnikiem miałbym jeszcze sam za to płacić. Wolałbym jednak zachować te ~10k. Czy ktoś jest w stanie mi jakoś doradzić w kwestii czech lub może zna jakiś szpital, który wykonuje rekonstrukcje i robi to dobrze ale nie ma najbliższych terminów na 2020?
#nfz #ortopedia #acl #medycyna #szpital #czechy
  • 4
@fingertrigger:

mogę polecić surgal clinic w Brnie. Miałem ogromne szczęście i operował mnie sam Milan Novotny - ordynator, były lekarz kadry Czech w hokeja, ogólnie gość który na kolanach zjadł zęby. Natomiast rehabilitacja pozabiegowa jest ogónie na nieco niższym poziomie niż w PL (Krk). Poskładał mnie tak, że de facto od drugiej doby po zabiegu nie odczuwałem jakiegoś większego bólu, po 7 tygodniach już tańczyłem - co prawda nie na trzeźwo,
@fingertrigger: Duzo taniej w Czechach? Jestem tydzien po zrobieniu identycznego zestawu: ACL i szyta przysrodkowa. Prywatnie podczas jednej artroskopii (podobno tak jest lepiej, bo odwierty w kosciach dobrze odzywiaja gojaca sie lakotke). Termin dostalem "na za 6 dni". Nawet sie nie zastanawialem nad NFZ (czas oczekiwania rok :D). Nie warto czekac, poslizg na mokrym i rozwalasz sobie kolejne struktury kolana.. btw. po jakim czasie od zszycia odrzuciles kule?