Wpis z mikrobloga

Warto interesować się 4k czy jeszcze poczekać? Te telewizory są już całkiem tanie, ale nie wiem czy w ogóle jest co na tym oglądać. Większość kanałów w telewizji, filmów i seriali jest 720p do 1080p, konsole nie wyrabiają z prawdziwym 4k, komputer do obsługi takiej rozdzielczości w 60fps jest kosmicznie drogi.

Jak to wygląda zatem z oglądaniem 720p lub 1080p na takim telewizorze? 720p na telewizorze full hd wygląda mizernie.

#4k #telewizory #gry #seriale #filmy #pytanie
  • 10
@PurpleHaze: Hmm, nie wiem, sam mam 42 cale LG i jest świetny. Nie ma żadnych opcji i bardzo ładny obraz, od 5 lat żadnej awarii. Szukam dokładnie takiego samego telewizora tylko 55", czyli bez zbędnych dynamicznych kontrastów, jakichś hdr i polepszaczy obrazu i smart aplikacji. Sporo tego jest na allegro, możesz poszukać.
@spike200: to ze jest sporo tego na allegro, nie oznacza ze nie sa to lezaki, albo powystawowki.

No i kwestia tego co uznajesz za sensowane i warte swojej ceny.
Rok temu kupowalem tv 50" budzet do 3k czyli raczej srednia polka. I jak pisalem poza sony nie bylo sebsownych tv full hd, bo sam szedlem ta sciezka fullhd ale lepszy obraz, matryca itd.

No i okazalo sie ze nie ma wyboru.
@spike200: zakładając, że telewizor masz na co najmniej 10 lat to chyba nie warto już kupować full hd, poza tym telewizory 4k mają świetny upscaling przez co nie widać aż tak, że obraz nie jest w natywnym 4k, szczególnie dobrze to widać na filmach full hd bluray, oczywiście kup telewizor dostosowany do pokoju, bo jak do malutkiego pokoiku walniesz 55 cali to słabo ale takie 40 powinno być wporzo
@mr_mrowka: Jakoś mnie to nie przekonuje. 4k dopiero za parę lat faktycznie będzie obsługiwane na tyle, że warto będzie się tym w ogóle interesować. Na ten moment obraz dużo lepiej wygląda gdy TV ma natywne 1080p zamiast upscalowanego 1080p. A kupowanie 4k tylko dlatego, że taka teraz moda to bez sensu. Za pare lat będą dużo lepsze telewizory z lepszymi matrycami. A telewizora przez 10 lat w życiu nie miałem jeszcze
@spike200: Warto ,ale nie te z najniższej półki bo na te to szkoda kasy . Wybierz taki co ma 120 Hz,a do przetestowania walorów polecam Netflix ,tam sporo materiału w 4K i HDR . Jak zależy Ci na Smart TV to obecnie najlepszy jest Samsung .