Wpis z mikrobloga

@3000swin: serio chcesz jeszcze korzystać z kaset magnetofonowych? Wypieprz złoma na śmietnik, w jego miejsce postaw cokolwiek współczesnego, nawet odtwarzacz MP3 z Aliexpress da wielokrotnie lepszą jakość.

A jeśli bardzo chcesz ratować starą technologię, to prócz prostego umycia rolki był też dobry sposób jej regeneracji polegający na delikatnym przetarciu powierzchni drobnym papierem ściernym, tak by tylko zmatowić wyświeconą powierzchnię.
@Jarek_P: to bardziej przymus bo mam kaseciaka w aucie, ale powiem Ci szczerze, że ta w sumie archaiczna technologia brzmi bardziej soczyście od każdej mP3, dodaje do pasma coś od siebie co mi pasuje.
@3000swin: powinno sie czyścić tą rolkę, metalowy bolec (capstan) i głowicę mniej-więcej co miesiąc (jak nie odtwarzasz dużo kaset to co 2 miesiące)

@Jarek_P: Chyba nie miałeś do czynienia z dobrej jakości taśmami i magnetofonem. O ile CD (prawie) zawsze bedzie grało lepiej od taśmy dobra kopia na taśmie bedzie lepsza od mp3. Nie wspominając już o sprzęcie - możesz się zdziwić ale o wiele bardziej podoba mi się dźwięk
@UrbanShadow: @3000swin: > Chyba nie miałeś do czynienia z dobrej jakości taśmami i magnetofonem.

Panowie, ja jestem z pokolenia, które się wychowało na muzyce z kaset, a dodatkowo jestem z zawodu elektronikiem, który się kształcił m.in. na omawianiu torów audio takich wynalazków. Doskonale wiem, że magnetofony bywały dobre i bardzo dobre i że przy dobrej jakości taśmie i dobrym nagraniu jakość może nie ustępować współczesnym nośnikom, a niektóre nawet przewyższać.
@Jarek_P: To zwracam honor w takim razie ;) Co kto lubi, ja mam zajawkę na słuchanie vinyli, nagrywanie kaset - mam całkiem dobrego decka i nagrywając na chromach dźwięk jest zacny tylko jak powiedziałeś - to jest dla tych co lubią się tak bawić.