Wpis z mikrobloga

@bajpas: Warto wypożyczyć auto - chociaż na jeden dzień, według mnie wystarcza zdecydowanie. Ja polecam Plaka Forest (las z pawiami, kotami i żółwiami) oraz to miejsce: https://www.google.com/maps/place/Ancient+Basilica/@36.7526149,26.9840664,16z/data=!4m5!3m4!1s0x149602b4766a4673:0x34ec8a1b7a52df19!8m2!3d36.7526493!4d26.9892055

Warto jeszcze jadąc autem przejechać się przez góry prowadzące do Zia z różnych stron - bardzo ładne widoki i kozy skaczące przez drogę ( ͡° ͜ʖ ͡°) IMO na tej wyspie najfajniejsze miejsca to te o których nikt nie wspomina.
@oaiiueaey: właśnie czegoś takiego szukam, jakbyś miał coś jeszcze takiego to będę wdzięczny za info ;) A jak z wypożyczeniem auta ? Ile mniej więcej wychodzi za dobę i czy wymagają karty kredytowej ?
@bajpas Tam gdzie ja brałem było bodajże 30 euro za dobę + 10 euro ubezpieczenie. Pewnie da się znaleźć taniej, nie szukałem za mocno :P Karty kredytowej nie wymagali. Polecam jeszcze wycieczkę na wyspę Nisiros i lody pomidorowe wlaśnie tam.
@bajpas wioska Zia bardzo ładna, koniecznie stara twierdza Antimachia i Stare miasto Kos. Warto obejrzeć też słone jezioro w okolicach Tigaki. Jak będziesz miał szczęście to trafisz na flamingi. Ogólnie wyspa słabo oznakowana jak to w Grecji
@vicentee całej wyspy rowerem bym nie zwiedzal ale stolicę tak. Tam jest dużo ścieżek i jeszcze więcej rowerów dlatego że wielu Holendrów przyjeżdża. Przygotuj się na jedyny minus wyspy który spotka Cię w ostatnim dniu - lotnisko. Najgorsze na jakim byłem pod każdym względem.
@bajpas: byłem wczoraj w wodach geotermalnych za miastem kos, świetna sprawa. Powrót z Zia do Kardameny nie główna droga a boczną, zboczem góry - niesamowite widoki. Polecam też cały półwysep kefalos można zobaczuć, jak tu wszystko wygląda ciut dalej od cywilizacji (dojechaliśmy prawie na koniec półwyspu i patrzymy, że jakiś człowiek leży obok drogi, podeszlismy i okazało się, że jakiś Grek sobie odpoczywał kilka kilometrów od zabudowań). Jeśli masz maskę i