Wpis z mikrobloga

Podczas wykopowej wyprawy na przystanek Nadzieja zrodził się pomysł, a właściwie zaproponowała go @edicsson, wspólnego wyjazdu pod siedzibę wykopu do Poznania.

Dni są już coraz krótsze, temperatura coraz niższa i sezon rowerowy zbliża się ku końcowi (dla niektórych), więc jest ostatnia szansa na taki wspólny wypad. Wyruszamy w niedzielę 30 września z Łodzi - trasa mniej więcej będzie miała taki przebieg - https://www.strava.com/routes/15405554 - myślę, że będą jeszcze drobne poprawki, ale kilometraż nie powinien ulec zbytniej zmianie. Oczywiście czekam na wszelkie sugestię jak tą trasę poprawić. Godzina wyjazdu do ustalenia w zależności kto będzie zainteresowany i skąd będzie dojeżdżał do Łodzi.

Zawołam wstępnie zainteresowanych co by pomogli w organizacji i znaleźli jak najwięcej chętnych na wypad:

- @metaxy : mam nadzieję, że będziesz i uda Ci się namówić kogoś z #rowerowykrakow
- @Mortal84 : przyjedź to zmienię trochę trasę, żeby jakaś zapora wpadła po drodze ;)
- @rdza i @theDOG : wyciągniecie jeszcze kogoś z #szosowawarszawa ? planujecie dojechać pociągiem czy na kołach?
- @edicsson : nie wyobrażam sobie, żeby Cię nie było, ale może jeszcze kogoś wyciągniesz?
- @Dewastators : coś mówiłeś, że do Łodzi jeszcze byś wpadł - może jest okazja? ewentualnie może dołączysz do nas wraz z ekipą #rowerowywroclaw gdzieś po drodze?
- #rowerowypoznan : niestety nie znam nikogo osobiście, ale może ktoś od Was po nas wyjedzie chociaż kawałek?
- #rowerowalodz : @Zelazko_MPM wiem, że jedziesz; @sargento @sim_co @mosci_K @wojtek656 co wy na to?

No i zawołam jeszcze @m__b @a__s : może uda się zorganizować jakieś powitanie pod siedzibą? ;)

#rower #szosa
  • 63
@edicsson @rdza @metaxy @Mortal84 @theDOG @Zelazko_MPM @Tomahawk

Pogoda na 30 września według prognoz długoterminowych jest optymistyczna, ale wiadomo, że jeszcze ponad 10 dni i wiele się może zmienić. Pozwoliłem zmienić sobie delikatnie trasę - problemem przy tak licznej grupie jest przejechanie okolic Turku, który pobudował średniej jakości ścieżki z kostki i dodatkowo poustawiał znaki zakazu ruchu dla rowerów. Niestety dość często stoi tam policja i głupio byłoby dostać mandat. Ułożyłem mały objazd
ja z @Cymerek pewnie przyjedziemy w sobotę do Łodzi, a z Poznania wrócimy rowerami np. do Wrocławia dopiero w poniedziałek. Ale to rzecz do ustalenia wg pogody.


@metaxy: wiedziałem, że zapomniałem kogoś zawołać - przepraszam @Cymerek ;)
właśnie @Cymerek mi pisał i zastanawiam się czy nie zabrać się z Wami do Wrocławia, ale nie wiem jeszcze czy wolne dostanę w pracy
@radoslaw-szalkowski @rdza @Emil1803 hej, negocjacje z administracją stanęły na tym, że z przyjemnością zorganizowaliby nam wycieczkę po biurze, ale w ich godzinach pracy. Próbowałam wynegocjować jeszcze jakieś drobiazgi, ale kontakt się urwał, więc można uznać, że trip będzie bez wsparcia administracji.

Ja ubolewam nad tym, że wszystko wygląda na to, że tym razem spasuję. Nie jestem do końca gotowa na takie odległości w trudniejszych warunkach, a moje ostatnie osłabienia na trasie tylko
Nadal jadą?


@rdza: @metaxy ja czekam na decyzję innych - ktoś będzie jechał to ja jadę.
Niestety na tą chwilę prognozy są takie, że rano ma być z 3-5 stopni, a w dzień 13-15. Na szczęście ma nie padać i wiatr też ma być słabszy (tak 7-10 km/h) i w większości prognoz na szczęście będziemy jechać z wiatrem.