Wpis z mikrobloga

@eovenn: Zanasz kogoś kto dostał prace po bootcampie? Ogólnie dla mnie idea bootcampów jest szczytna ale 80% ludzi co do nich uczęszcza jak nie więcej to tylko straci kase.
@bi-tek: Osobiście jedną osobę po płatnym bootcampie, plus dwie po darmowym bootcampie prowadzonym przez firmę w której jestem. Ogólnie te dwie osoby po darmowym całkiem nieźle ogarniają (współpracowałem z nimi) złego słowa nie powiem.
@Sadaharu: A ja nie mówie że to psucie, jak dla mnie każdy sposób na naukę jest dobry rynek psują tępe dzidy z hr. I też nie mam nic do tego że goli się frajerów na bootcampach i kusi wizja łatwej i szybkiej oraz bardzo przyjemnej kasy

@eovenn: Ogarniacie dobrze klepanie kodu czy też wzorce projektowe i architektoniczne, jakieś projekty grupowe większe? Bo np to mi dały studia i inżynier z
@bi-tek: a mi wbrew pozorom studia nie dały tego co się nauczyłem sam i czego się nauczyłem w pracy, uważam studia za zbędne (chociaż mam :P )
Jeśli o bootcamp pytasz to ciężko powiedzieć nie widziałem, ale ogarniający ludzie prowadzili więc raczej solidnie zrobiony.
@mk321: Bootcampy robią klepaczy kodu, potrzeba jeszcze architektów / projektantów i project managerów a do tego nie tylko trzeba znać programowania a jeszcze potrafić z ludźmi pracować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bi-tek: większość programistów zostaje architektami, projektantami czy PM-ami. Chyba że ktoś koniecznie chce dalej tylko pisać kod, ale to nie będzie dla niego dobre.

Ci co poszli na bootcampy też nimi kiedyś zostaną. Może trochę później, ale też. Także żadnw różnica w co z tego pojdziesz, bo i tak każdy idzie tą drogą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bi-tek: dodatkowo osoby po bootcampach umieją bardziej pracować z ludźmi niż piwniczak, który przesiedział pół życia przed komputerem, a drugie pół w polibudzie. Taki ktoś prędzej zostanie PM-em czy analitykiem.
W branży siedze bardzo długo, odkąd bootcampy zaczęły masowo kształcić ludzi wiele osób dochodzi do takich wniosków co ja. Jeszcze 5-6 lat i z Polskiego rynku IT nie będzie co zbierać.


@warning_sign: też siedzę w IT bardzo długo i jeszcze nigdy nie widziałem tak dużego zapotrzebowania na dobrych programistów z doświadczeniem jak obecnie. Przesyt to jest pseudojuniorów po gówno-bootcampach i innych wannabe #programista15k bo sie naczytali, ze wustarczy kilka miesięcy kurs