Wpis z mikrobloga

@highlander: może dlatego, że telefony są teraz stosunkowo tanie - za 300 zł dostaniemy jakiegoś smartfona, który łapie zawieszki, ale jest! Druga sprawa to, że każdy telefon jest do siebie podobny i ciężko na szybko ocenić czy wart jest 500, 1000 czy 3000 zł (no chyba że ma jabłko w logo). Trzecia sprawa chyba najważniejsza - taki telefon ciężko upłynnić i łatwo go zlokalizować.
Tak w ogóle pomiędzy jednym i drugim nie ma związku ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@airavandrel: jak z białegostoku emigracja patolska pojechała w świat, to nagle się okazało, że dziesięciny, wsp, tbs i inne miejsca w mieście nie są aż takie złe i można nawet wracać w nocy do domu bez większej obawy napadem czy pobiciem.

Emigracja to najlepsze co ten kraj spotkało i bardzo bym nie chciał,
@terwer358: generalnie spoko, tylko ta emigracja za granicami calkiem niezle sobie radzi. Czasami nie wiem czym jest to spowodowane, ze w polszy mati kroil frajerow, a w uk ma firme budowlana i dobrze mu sie zyje. Jakies alter ego? Nie wiem. Mysle ze jakby wrocilo kilka procent z kasa i bujnelo jakies firemki to tez by mialo to wplyw na zarobki w polsce
@highlander: Teraz kradzionego nikt normalny nie kupi. Każdy pyta o papiery. Sam ostatnio pytałem gościa o papiery do telefonu na allegro, bo miał jakąś dziwną fakture na fotce w pół widoczną.. Zbluzgał mnie jak seba z rynsztoka. Telefon pewnie kradziony a fakture napisał na kolanie i szukał jelenia. Poza tym na przełomie milenium policja była jeszcze niedofinansowana do tego stopnia, że na papeiier do drukarek nie mieli.
@handyfinch: ze stron rzadowych. Kiedys byly wrzucane nawet tutaj na wykopie. Ten temat wraca co pol roku - ktos rzuca haslem ze tylko patologia wyjezdza a elita zostala w kraju i nawiazuje sie dyskusja “na poziomie”. Za pol roku bedziesz czytal identyczne wypociny.
@highlander: Bardzo uproszczone i błędne wnioskowanie. Polska w roku 2004 to kraj a) bez tylu telefonów komórkowych co teraz b) bez tylu pieniędzy co wśród obywateli teraz c) bez tylu zajęć w wolnym czasie dla nawet tych patologicznych obywateli co teraz d) bez tylu służb mundurowych z takim dofinansowaniem co teraz e) bez systemu monitoringu takiego jak teraz... mógłbym jeszcze parę wypisać ale po co? BTW od 2004 minęło 14 lat