Wpis z mikrobloga

Wiem ze temat juz oklepany, ale mam takie male pytanie do zwolennikow czarnej Ciri

#kiciochpyta #wiedzmin #netflix

Serial bedzie adaptacja, wiec pytam tylko osoby, ktore czytaly sage, ewentualnie ograniczyly sie do filmu, gry, ogolnie - mialy kontakt z podniotem.

Czy kiedykowiek czytajac sage/ogladajac film lu serial / grajac w gre przeszla Wam przez glowe mysl, ze Ciri jest czarna? Czy ktokolwiek w toku czytania ksiazki wyobrazal ja sobie jako czarna?

Bo jezeli 99% zainteresowanych wyobrazalo ja sobie jako biala, to po co zmieniac cos oczywistego?
  • 23
nie, bo tchalla musi byc królem afrykanskiej wakandy, to stanowi o tej postaci. o ciri nie stanowi jej kolor skóry


@NieBojeSieMinusow: Stanowi bo pochodzenie i starsza krew, byłą podobna do Geralta i ludzie brali ją za jego córkę, a skoro uważasz że nie można pozmieniać obsady czarnej pantery, która jest fikcją fantasy tak jak wiedźmin to powinieneś być bardziej konsekwentny w swoich poglądach i bronić białej Ciri
@DellConagher: zmieniając kolor postaci nikt nie kieruje się ideologią xD przez dziesiątki lat hollywood wybielał postaci o innych kolorach skóry, bo łatwiej było wziąć tych aktorów co zawsze, zresztą widownia ich chciała oglądać, bo bilety kupował ojciec atomowej rodziny z bogatych przedmieść. dzisiaj, tworząc miejsce dla mniejszości, też nikt nie kieruje się ideologią. świat się zwyczajnie zmienił, kraje zachodnie to już nie są sami biali ludzie, mniejszosci tez chodza do kina
@NieBojeSieMinusow: To zwykłe narzucanie amerykańskiego imperializmu, wszystko musi być takie jak USA, nawet świat fantasy. Tam gdzie jest różnorodność można ją pokazywać a tam gdzie jej nie ma nie pokazywać i nikt nie powinien mieć z tym problemu. W różnych zakątkach świata panuje różne poczucie wrażliwości i humoru, nam bliżej pod tym względem do Japonii niż USA.
Jestem już zmęczony tym amerykanizowaniem wszystkiego, myślałem że wiedźmin będzie europejski.
Powtarzam ci skoro
@DellConagher:

szkoly we francji zmieniaja kolor skory ludziom na zdjeciu a Ty #!$%@?, ze hollywood nie bedzie na sile w imie tej samej idei #!$%@? czarnych aktorow, wez sie pizgnij i sie obudz xD


nie znam sprawy, ale oczywiscie po pierwsze nie ma związku, po drugie to dowod anegdotyczny, po trzecie brzmi jak zwykly fake news.

@Slavonlorden:

To zwykłe narzucanie amerykańskiego imperializmu, wszystko musi być takie jak USA, nawet świat
@NieBojeSieMinusow nie musza podchodzic smutni panowie. Publika oceni. Lewacy podejma bojkot i juz pieniazkow nie ma. Taki ot, trend polityczny na prawie calym swiecie.

Ma zwiazek - skoro blackwashing jest juz na poziomie regionalnego szkolnictwa w europejskim kraju, to bez powodu sie to nie dzieje, prawda?

Aha, fake news - jak fakty nie pasuja do rzeczywistosci, tym gorzej dla rzeczywistosci ;) Good luck, pozdrawiam serdecznie!
xD ale ze co, do producentów przychodza smutni panowie i mowią ze mają robic film/serial w duchu amerykanskiego imperializmu? xD teoria spiskowa na miarę płaskiej ziemi


@NieBojeSieMinusow: Ogólnie o tych całych SJW pisałem oni się tego domagają a czy taka wymuszana różnorodność, która tylko nielicznym się podoba to dobry biznes? Raczej nie wystarczy spojrzeć na to jakim sukcesem był LotR albo ostatni Mad Max. Lista takich nowszych filmów jest długa a
@NieBojeSieMinusow: Jasne. Czarna pantera- przywiazanie do detali, kontekstu kulturowego, oddanie szacunku tradycji afryki i sensowne umieszczenie wszystkiego w setingu inspirowanym Afryką . Biala Ciri- ryk zlych prawciowych eksremistow. Biala Ciri rownie dobrze mozna argumentowac przywiazaniem do do detali, oddaniem szacunku do seetingu inspirowanego Europa. Tak wiem, Wiedzmin nie jest 100 % slowianski. No ale nic to nie zmienia, bo legendy arturianskie, czy kultura celtycka to na pewno nie jest krag cywilizacyjny,
@DellConagher: nie jestem zwolennikiem czarnej Ciri i w sumie jestem przekonany że cała awantura została wywołana przez trolla wrzucającego fake newsa. Za dużo ludzi opiera swoją znajomość wiedźmina na grach komputerowych by wprowadzać takie radykalne zmiany. Zwyczajnie biznesowo-#!$%@? fani będą krytykować i nie obejrzą a reszta będzie miała serial w dupie.
A co do pytania-u nas nie ma sensu. Każdy czytając książkę odnosi się do siebie, własnych przeżyć i doświadczeń. Uzupełnia
@Slavonlorden:

Ludzi to po prostu wymęczyło i sami amerykanie mają już tego dość a wygrana Trumpa tylko to potwierdza.


xD kulą w płot. trendy w umieszczaniu mniejszosci w wysokobudzetowych filmach pokazuja, ze sie to oplaca, patrz black panther. Trump nie ma z tym NIC wspolnego, nie mowiac o tym, ze w popular vote mial mniej glosow niz Clinton, a obecnie jest najmniej popularnym prezydentem od kilkudziesieciu lat xD

@elswyr78:

To
@NieBojeSieMinusow: Rasizmem bym tego nie nazwal. Mam duzo kontaktow z przedstawicielami innych nacji tudziez rasy, mam swoje opinie wyrobione na ich temat, w wiekszosci plusy, niestety rowniez sa minusy - stereotypy nie biora sie z powietrza, maly procent zauwazam. W kazdym razie - procz tych oskarzen o rasizm - zgadzam sie z tym co napisales :)
@DellConagher:

Rasizmem bym tego nie nazwal.


znaczy wiesz, rasizm per se to to nie jest, bardziej taka pierwotna reakcja obronna i nieznajomość popkultury, zamkniecie w czterech wąskich ściankach własnych wyobrażeń. rasiści w tej dyskusji, jak w każdej, to margines

ja również bym wolał Ciri jak w książkach, bo je lubie. ale jeżeli twórcy mają inny pomysł, i będzie dobry, to ja czekam