Wpis z mikrobloga

Wstępna wersja mojego programu do obsługi hot corners w praktycznie każdym środowisku już wstępnie działa :D
https://github.com/Leinnan/lwa-hot-corners

Baaardzo długo go nie tykałem jednak w ten weekend w domu rodzinnym naszła mnie wena żeby w końcu coś hobbystycznie pokodzić i wypadło akurat na to. Zrefaktorowałem kod, używam więcej rozwiązań z nowszych standardów C++ i mam wrażenie że już teraz całkiem elegancko śmiga.

Myślę też czy nie dodać też jakiegoś graficznego konfiguratora, ale to już rzecz dodatkowa. Na pewno przydałoby się jakieś help przy uruchomieniu ale to nie wiem czy dzisiaj.

Jakiekolwiek uwagi i sugestie zarówno odnośnie designu jak i kodu mile widziane ;)

Mój tag: #leinnanblends

#linux #cpp #programowanie
  • 12
@Kryspin013: W przypadku XFCE to przecież i tak idzie osiągnąć poleceniami, obsługę tego w prosty sposób prędzej robiłbym już po stronie graficznego konfiguratora. Zastanawiam się też czy docelowo też nie zrobić tak aby właśnie XFCE najbardziej wspierać skoro i tak to jest moje ulubione obok i3wm środowisko.
@Leinnan: Wiem, ale trochę pogrzebałem w kodzie i może nie znalazłem bezpośredniego rozwiązania ale udało mi się pozbyć problemu wysypywania się. W logach ogarnąłem, że w którymś miejscu w kodzie jakiś obiekt gtk jest mu niepoprawnie podawany czy coś. Wystarczyło wywalić tam jeden argument z funkcji aby program całkowicie przestał się zawieszać. Jak znajdę to mogę ci ten kod podesłać jeśli go nie wywaliłem.

edit
on się chyba właśnie zawieszał dla
@Leinnan: Moja poprawka to była januszerka bo sam nie wiedziałem do końca czemu działa. Sam autor z kolei zdaje się nie żyć od kilku lat xD

edit jednak żyje, tylko nawet nie zwraca uwagi na nowe issue w repo hotcornera xD
@Kryspin013: Może wykażę się butą ale IMO cały tamten program to fuszerka. Z drugiej strony ma trochę łatwiej bo korzysta z libwnck, a ja bezpośrednio xliba. Jednak dzięki mojemu podejściu możesz używać mojego rozwiązania nawet jak nie masz gtk w ogóle w systemie. Wystarczą czyste X'y. Presety w jego wersji to po prostu też zdefiniowane polecenia(poza show desktop- tu rzeczywiście legitnie korzysta z libwnck do pokazywania pulpitu. Ogółem UI i obsługa
Może wykażę się butą ale IMO cały tamten program to fuszerka.


@Leinnan: Wiem xD

Jednak dzięki mojemu podejściu możesz używać mojego rozwiązania nawet jak nie masz gtk w ogóle w systemie.


Zależy od podejścia. Jak chcesz mieć uniwersalny program to spoko. Jednak według mojej opinii co jest do wszystkiego to jest do niczego i to się zazwyczaj sprawdza. A gtk masz zawsze w systemie.

Ogółem UI i obsługa logiki dla mnie
Jednak według mojej opinii co jest do wszystkiego to jest do niczego i to się zazwyczaj sprawdza.


@Kryspin013: Jakbym starał się obsługiwać zarówno Xy, Waylanda i jeszcze Windowsa(XD) to taki zarzut byłby zasadny :P

Może napiszę od zera. Musiałbym tylko ogarnąć dokumentację.


Polecam, mi się przyjemnie pisało, a jeszcze dzisiaj powinienem ogarnąć obsługę zmaksymalizowanych okien.

Co do pokazywania pulpitu, komenda wmctrl -k on przynajmniej na jakiejś części WM powinna robić robotę.