Wpis z mikrobloga

#banki #bankowosc #kontobankowe #kiciochpyta

Myślę nad zmianą banku. Obecnie mam Inteligo, które pasuje mi pod każdym względem ale niestety w okolicy brak bankomatów a za każdy obcy liczą 5zł.

Na czym mi zależy:
- darmowe prowadzenie i karta (chyba, że warunkiem jest wpływ wynagrodzenia/transakcje kartą) wtedy mogą być opłaty
- darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów, niska prowizja za wypłaty zagranicą
- płatności BLIK i ewentualnie ApplePay
- bardzo dobra apka mobilna (IKO działa świetnie jak dla mnie)
- jakieś promocje na otwarcie mogą być, ale nie jest to motywacja zwłaszcza za cenę wyrażania zgód marketingowych

Coś wartego polecenia? Kiedyś miałem stanowcze wymaganie, że bank musi być polski - teraz niekoniecznie. Rozpatrywałem ten envelobank ale nie mają BLIK i sami nie potrafią powiedzieć kiedy w ogóle mieć będą.
  • 15
@kocz_ownik: mBank eKonto Plus + ew. MasterCard Debit Gold lub Getin Bank Konto Proste Zasady
Getin Bank w przeciwieństwie do mBanku ma prostsze warunki zwolnienia z opłat, ale nie ma darmowych bankomatów na całym świecie, za to przy karcie Visa ma lepsze przewalutowanie (po kursie Visa z zerową prowizją vs mBank 5,9%).
@kocz_ownik: Nie mam pojęcia. Już raz dostałem bana na 3 dni za rzekomy spam, bo 3x ktoś zapytał o tę samą rzecz to wkleiłem po prostu tę samą wiadomość. Gdy napisałem odwołanie to nie dostałem nawet odpowiedzi. Widzę, że będę musiał za każdym razem pisać to samo innymi słowami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kocz_ownik: Może chodzi o to, że piszę głównie w jednym-dwóch tagach związanych z bankowością polecając najczęściej konto Getina - zwyczajnie dlatego, że w mojej ocenie jest ono najlepsze bądź przynajmniej pasuje do wymagań autora danego postu. Z drugiej strony wiele osób robi to samo - z tym wyjątkiem, że ja wypisuje w kilku zdaniach dlaczego je polecam, a niektórzy wrzucają tylko nazwę banku (wówczas mniej rzuca się w oczy, że ciągle
@cike8 @xaoc @kingsomuch raczej decyduje się na to konto, ale nie wezmę udziału w poleceniach, bo jak pisałem nie daję zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Szukam jeszcze na ich stronie jakieś informacji czy wypłata z bankomatów BLIKiem też jest darmowa? Wiecie coś?
@kocz_ownik: najprawdopodobniej bez limitów, dla pewności możesz napisać na obslugaklienta@getinbank.pl i zapytać - szybko odpisują

Co do zgód marketingowych to banki i tak zachowują dane w celach archiwalnych, a Getin nie nęka i telefonów z ofertami nie dostaje mając włączone wszystkie zgody. Gdybyś się zdecydował to PW.