Wpis z mikrobloga

Mirki, jak na umowie zlecenie przelicza się stawkę godzinową (x zł/h netto) w skali miesiąca? Czy mam określone wynagrodzenie, np. x * 160 jak na umowie o pracę czy np. względem tego ile godzin przepracuję? W obecnej pracy zapisuję w Excelu ilość przepracowanych przeze mnie godzin i na koniec miesiąca mam to podliczane - jeśli jestem przez cały miesiąc to czasem wyjdzie więc więcej niż 160 (bo miesiąc ma więcej niż 4 tyg). Czy tak jest wszędzie? Jeśli nie - to jakie są inne sposoby rozliczania?
#finanse #programowanie #przedsiebiorczosc #firma #pracbaza
  • 7
Czy mam określone wynagrodzenie, np. x * 160 jak na umowie o pracę czy np. względem tego ile godzin przepracuję?


@Trustm3: Nie wiesz, co masz zapisane w umowie? Masz tam stawkę miesięczną, czy godzinową? Jak godzinową, to określa ona, ile dostaniesz za każdą godzinę wykonywania zlecenia.
@Wycu91: Nie, nie chyba koledzy wyżej mają rację - liczone będzie nie za etat a za ilość przepracowanych godzin (bo umówiliśmy się na stawkę godzinową a nie miesięczną)
@eshabe: Godzinową, umowy jeszcze nie mam - dopiąłem na razie korespondencyjnie właśnie warunki i szczerze nie dopytałem jak to wygląda dokładnie.
@joolekk: @Wycu91: @eshabe: @Wycu91: Dzięki ziomeczki