Wpis z mikrobloga

@maciejkiner: Mam pytanie o profil, dlaczego się tak dziwnie aktualizuje raz częściej, raz rzadziej... Niektórzy myśleli, że ranking jest tak kosmicznie teraz przeliczany, ale się właśnie zorientowałem, że po prostu profil nie aktualizuje się systematycznie, stąd rozbieżności, np. ja teraz w profilu mam #127, ale w rankingu już #115 na 5 stronie...
  • 3
@Nataniel_PL: to wszystko ma zwiazek z roznymi systemami cacheowania - rozne elementy cacheowane sa na rozny czas i w roznym momencie - niektore liczniki zmieniaja sie co godzine, inne raz na dobe i to wszystko ma charakter bardziej orientacyjny niz rzeczywistych wartosci. Teoretycznie najaktualniejsze dane powinny byc pokazane w profilu uzytkownika. A ranking rzeczywiscie przeliczany jest kosmicznie - sami nie wiemy jak to dziala, ale dziala :-)
@maciejkiner:

Teoretycznie najaktualniejsze dane powinny byc pokazane w profilu uzytkownika

Akurat z moich obserwacji jak tak od kilku dni patrzę tu i tu, w rankingu zazwyczaj pozycja aktualizuje się dość często i regularnie, podczas gdy w profilu czasem zdarzy się co dzień, a częściej raczej co 2-3 dni.