Wpis z mikrobloga

Niedługo nowy rok szkolny, a ja dalej zastanawiam się nad wyborem uczelni. Ostatnio zacząłem się interesować #analizadanych ale takie studia na 1 stopniu mamy na trzech uczelniach: PW, UG i UŁ. No to z tych trzech złożyłem papiery na UG, na kierunek "Modelowanie matematyczne i analiza danych".
Oprócz tego, składałem jeszcze papiery na zwykłą informatykę na UWr i UAM (na UAM się dostałem, na UWr 197/213 punktów)

Teraz opcje są dwie:

1. Informatyka na UAM (3.5 roku, a potem na tym samym wydziale, po pół roku przerwy, magisterka na kierunku "Analiza danych")
2. Modelowanie matematyczne i analiza danych na UG (3 lata licencjatu, a potem to nie wiem)

W tym roku było 2.5 raza więcej kandydatów na MMiAD, a i tak nie znalazłem informacji (oprócz tych podanych na stronie) czy jest tam ciekawie. Plan jest całkiem ciekawy
https://mat.ug.edu.pl/mmad/
Jedyne co mnie martwi to bardzo duża ilość matmy (no ale to kierunek ściśle związany z nią, więc nic dziwnego) z którą nie wiem czy sobie poradzę (matma na maturze 92% podstawa i 48% rozszerzenie, więc byłem z siebie mocno niezadowolony (,))
Więc proszę o pomoc tych, którzy studiowali jedno albo drugie, albo i nie studiowali, ale chcą dorzucić swoje trzy grosze, bo sam długo o tym myślałem, ale nie wiem, czy za trzy lata dalej będę taki chętny do analizy danych, czy przejdzie mi ta zajawka już za rok.

#gdansk #ug #studia #studbaza #poznan #uam #datascience #machinelearning #matematyka

Co wybrać?

  • 3.5 roku infy, 0.5 przerwy, 2 z analizy (UAM) 63.5% (40)
  • 3 lata licencjatu (UG) 36.5% (23)

Oddanych głosów: 63

  • 4
@McKwacz: ciężko cos doradzić.Sam wiesz że analiza danych to bardzo modny teraz temat, podobnei jak programowanie. Pytanie tylko czy chcesz na to poświęcić 5 lat studiów? Jako że sam w tym siedze to mogę powiedzieć tyle że matematyka (statystyka,rachunek prawdopodobieństwa,algebra, calculus) jest znacznie ale to znacznie ale to znacznie ważniejsza od programowania w tym temacie, w zasadzie wystarczy ci zrobić sobie kurs pythona czy tam R i to powinno ci wystarczyć
@McKwacz: nie chcę przesądzać, ale jeżeli w liceum/technikum miałeś problem z rozszerzoną matmą (chociaż wiem, że matura nie jest najbardziej miarodajnym wskaźnikiem) to na studiach w pewnym sensie matematycznych (UG) może być ci ciężko. Zależy jak ci szło w liceum/technikum, jedno jest pewne - będzie znacznie trudniej (choćby przez brak karty wzorów na egzaminach ( ͡º ͜ʖ͡º) )