Wpis z mikrobloga

Mirki, bardzo boję się dentysty.. Do dentysty chodzę od 3-4(?) roku życia, ale nie obyło się bez kiepskich sytuacji..
Kiedyś trafiłem na jakiegoś sadystę, dosłownie! Od tamtej pory się boję..
W tym roku postanowiłem się wziąć za siebie jeśli chodzi o zęby! Te, które miałem do zrobienia na dole, kamień, ubytek, czy brak plomby, bo wyleciała zrobiłem, właściwie dentystka zrobiła ( ͡º ͜ʖ͡º)
Mimo, że bałem się jak cholera to i tak nie dała mi znieczulenia, wodę tam z jakiejś rurki puszczała - jakoś wytrzymałem, w sumie nie było źle.
Dzisiaj jadę zrobić zęba/zęby na górze. To prawda, że wiercenie na górze bardziej boli? Bo nie wiem czy od razu mówić jej o znieczuleniu?
Dentystka fajne ma podejście, bo cały czas gada, miłe słówka jakieś, ale jak góra boli bardziej niż dół, to nie wytrzymam chyba bez znieczulenia ()
#dentysta #stomatologia
  • 7
@goldenos: uwierz mi, ze w dzisiejszych czasach wizyta u dentysty jest bezbolesna. Wszystko siedzi w Twojej głowie. O znieczulenie możesz zawsze poprosić nawet jak to nie ma sensu bo np. ząb jest martwy. Szkoda kasy, ale jeśli Ci to pomoże, to powiedz to dentyście.
Luzik.
@PuchatyKuba: To ta dentystka mi powiedziała, że na górę to mi da znieczulenie, bo tam może bardziej boleć ;<
Chyba, że to "chwyt" na moją psychikę? Ona dobrze wie, że cykam się jak dziecko :D
Może siedzi w głowie, może masz rację.. Dziewczyna chodzi też do tej dentystki i ona nigdy nie brała znieczuleń
@goldenos: ja ogólnie wszystkie swoje zęby leczyłam bez znieczulenia. Mimo, ze leczyłam prywatnie to nigdy nie chciałam znieczulac ze względu na taka martwa czesc twarzy potem przez to :) w ten sposób wyleczyłam wszystko nawet miałam tak robione leczenie kanałowe które nie ukrywam już trochę bolało ale jednak da sie przeżyć :) to nie prawda tez ze wszystko siedzi w głowie bo duzo tez zależy od podejścia dentysty no i od