Wpis z mikrobloga

#emigracja #belgia
Czy jakiś Mireczek mieszka w Belgii? Dostałem tam propozycję pracy. Mam podjąć decyzję do Piątku a zaczynać od Listopada. Wydaje mi się że warunki są bardzo atrakcyjne ale chętnie poznam opinie kogoś kto tam pracuje.

W skrócie to na start dostaje:
35000 EUR Rocznie podstawy
Bonus: od 3500 do 11500 EUR Rocznie z zależności od wyników
Auto (Golf w kombi) + karta paliwowa (również na własny użytek)

Kwoty oczywiście brutto.

Wygląda obiecująco, ale jak jest na prawdę z życiem na miejscu?
Ktoś mieszka i coś poradzi?
  • 15
Jestem kawalerem, wiec na zniżki podatku nie mam co liczyć. Gotować lubię, ale na miasto wyjść też trzeba żeby poznać kogoś i się wyluzować. Pierwszy miesiąc - dwa miałbym mieszkać w hotelu, firma opłaca aż sobie mieszkanie znajdę. Później o pokoju (Antwerpia, Mechelen albo Leuven).
Kwota 35000 to juz jest 13.92 pensji. Premia to minimum te 3500 na rok. Podwyżka chyba po roku dopiero.
Nie chciałbym super oszczędzać, tylko żyć normalnie i
Ja mieszkam w Herentals i zarabiam 15.05 brutto, na rękę wychodzi coś koło dychy, na pewno nie mniej. Nie żałując sobie właściwie na żarcie wychodzi ok. 200e/mc (serio xD) do tego dochodzą maalt checki czy jakoś tak- 2e/dzień i premie (świąteczne, wakacyjne ok. 3500e, 13tka) licz się z tym że zapłacisz bykowe pewnie, czy jak oni tam nazywają. Ja generalnie wynajmując pokój jestem w stanie przeżyć całkiem wygodnie za 500-550e a reszta
@Mirastrox:Ja mieszkam w Leuven. To jest jedno z najdroższych miast w Belgii, ale też bardzo spokojne, przez 8 lat nigdy nie miałem żadnych problemów, polecam. Kawalerka z opłatami na obrzeżach kosztuje około 550€. Apartament 2 sypialnie + salon za około 850 z rachunkami. Jeżeli znajdziesz dobrego współlokatora to bardziej opłaca się brać apartament. Mechelen odradzam. Dużo ludzi o śniadej karnacji. Jeżeli chodzi o pieniądze. Jestem kawalerem +30, 28000 brutto, 5000-6000€ na
@NieortodoksyjnyPastafarianin: w Mechelen, dostaje samochód więc mieszkanie może być dalej (jak jest z korkami i ruchem ulicznym, da się żyć?)

@NieortodoksyjnyPastafarianin: ja liczyłem, że 500 to za pokój a nie za kawalerkę muszę tam zapłacić. Na jakich stronach najlepiej szukać zakwaterowania?

Z tego co wiem ludzie którzy tam pracują dojeżdżają głównie z Brukseli, Antwerpii, Leuven. Raczej używają pociągu i nie narzekają na dojazd.
@unstyle: No my długi czas nie mieliśmy ale po kilkunastu latach pracy ludzie przejrzeli na oczy i sie poszli kłócić. Wywalczyli czeki po 3,25 na które jest obcinane 1,09 dziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°)