Wpis z mikrobloga

Mirki, powiedzcie mi proszę jak dobieraliście sprzęt #agd i #rtv?

W listopadzie odbieram mieszkanie i powoli przymierzam się do zakupu całego wyposażenia. Czy któs mógłby podpowiedzieć jak się do tego zabrać? W sensie wiem, że można iść po prostu do sklepu czy wejść na stronę i po prostu kupić, ale może macie jakieś wskazówki jak to załatwić, żeby cenowo było ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kupowaliście wszystko oddzielnie, tam gdzie było najtaniej czy woleliście kupić wszystko w jednym sklepie? Negocjowaliście coś ze sklepami, elektromarketami? Jako, że i tak wydatków związanych z wykończeniem jest sporo, to chciałbym ten koszt rozłożyć na raty 0%, dlatego pewnie będę celował w jakieś rtv euro agd albo mediamarkt.

Kolejna kwestia: skąd wyczaić które modele są najlepsze w danej kategorii cenowej? Z telewizorem nie powinno być problemu, ale z AGD jest ciężko, gdyż nie ma testów, porównań, itp. Nie chciałbym polegać tylko na opinii sprzedawców w sklepie, bo z doświadczenia wiem, że z ich wiedzą nie jest super i potrafią wcisnąć jakieś leżaki magazynowe (chociaż oczywiście nie wszyscy!). No chyba, że mamy tu na sali jakiegoś eksperta :)

Może będziecie w stanie mi podpowiedzieć jakich modeli szukać. Lista planowanych zakupów poniżej.

1. Piekarnik - do zabudowy (do 1500 zł)
2. Płyta - do zabudowy (do 1500 zł)
3. Zmywarka - 45 cm, do zabudowy (do 1500 zł)
4. Okap - kominowy (do 600 zł)
5. Lodówka (do 1700 zł)
6. Mikrofalówka (do 400 zł)
7. Pralka (do 1500 zł)
8. Telewizor - 65 cali (do 5000 zł)

Generalnie chciałbym się zamknąć w 14000 zł o ile to możliwe.

  • 36
@Mikno: z ciekawości czemu nie bierzesz pod uwagę lodówki do zabudowy?
Nigdy tego do końca nie mogę zrozumieć bo moim zdaniem lodówki wyglądają niezbyt estetycznie i pozostawiają szpary na brud i nieczystości. Zabudowane lodówki są chyba bardziej estetyczne i praktyczne.
@Mikno: kupiłem wszystko od osoby która ma sprzęt powystawowy.
Mam wszystko Miele/aeg/neff
1, piekarnik z mikrofalówka aeg
2 płyta siemens(zajebista i cicha nic nie slychac)
3 neff(!!!!)
4 okap wyspowy wielki i drogi niestety:D
5 aeg zajebista
7 pralkosuszarka Miele
Maszyna do kawy siemens pod zabudowę
Powyższe wszystko najwyższe modele
9000zl gwarancja rok.

Rozwazalem kupno nowych, ale mam kolegę który ma duża firmę i naprawiają elektronikę. Opowiedział mi. W jaki sposób
@adgebworthy możesz przesłać model? :)

@nama właśnie cały czas się zastanawiam i biję się z myślami :D To nie będzie moje docelowe mieszkanie, więc nie chcę jakoś super w nie inwestować, a generalnie lodówki do zabudowy są droższe, no i wzrasta sam koszt zabudowy
@Mikno: bo są praktyczniejsze, lepiej to wygląda, nie ma brzydkich szpar i miejsca na chowanie się resztek jedzenia. Dla mnie, typowej estetki-minimalistki to jedyna słuszna opcja.

Niemniej punkt ekonomiczny w tym wypadku jest jak najbardziej zrozumiały.
@Mikno: akurat jestem świeżo niemalże po takich zakupach to mogę co nieco podpowiedzieć...

- przeglądałem oferty producentów aż wybrałem co mi pasowało - funkcjonalnie i cenowo.

Na wstępie dodam tylko, że odradzam eurortvagd - banda idiotów bez kompetencji 3 tygodnie mi lodówkę dowozili łącznie 4-krotnie. Raz w ogóle nie dowieźli, zero kontaktu mimo opłaconego dodatkowo kontaktu bo niby coś tam się nie zaksięgowało. Potem 2x przyjechała uszkodzona ( ͡° ͜
@Singularity00: Z dostawy Euro raczej zawsze byłem zadowolony, no ale większego sprzętu nie zamawiałem jeszcze...
O sprzęcie z Ikei w sumie nie myślałem, a to może być dobra myśl, bo u mnie w domu dużo się nie gotuje :D

Zawsze wyznawałem zasadę, żeby nie kierować się konkretną marką przy wyborze sprzętu, a bardziej poszczególnymi modelami. Niestety chyba przy AGD jest to niemożliwe. Za dużo tego wszystkiego i chyba lepiej po prostu
@Mikno: ja wcześniej zamówiłem zmywarkę z oleole (to to samo co euro) i było wszystko sprawnie i profesjonalnie a z euro takie cyrki. Błąd się może każdemu zdarzyć ale olewanie klienta, zero kontaktu jak zawalili a potem jeszcze żałosny bon na "przeprosiny" świetnie pokazują dlaczego polskie januszexy giną w konkurencji z zachodnimi firmami. W zasadzie gdyby nie to, że miałem do nich karty podarunkowe z promo z bankiem to bym na
@nama uważam wręcz przeciwnie. Zabudowane lodówki nie pasują do każdego stylu kuchni, ich praktyczność jest dosyć względna (dla mnie są mega nieprakryczne). Nie wiem też o co chodzi z tym syfem i szparami, u nas czysto. ))¯_(ツ)_/¯ No i są droższe.

My kupiliśmy wolnostojącą (i to nie za 2,5k) i to był dobry wybór, zdecydowanie lepiej pasuje do całości kuchni.
@Mikno zmywarka 45 to maleństwo, miej to na uwadze. 60 na dwie osoby jest tak akurat. U siebie mamy Hotpointa i sprawdza się świetnie. Patrz bardziej na zużycie wody niż klasę energetyczną jeśli chodzi o zmywarki.

Chyba wszystkie sprzęty mamy z Euro na raty 0%. Ja polecam, nawet mi obniżyli cenę lodówki o 200zł bo się okazała obita (w miejscu gdzie w ogóle nie widać i to już po podpisaniu przeze mnie
@Krupier: ze zmywarką się nie zgodzę, że za mała bo na 2 osoby w zupełności wystarczy. 60 to już bardziej na 3-4 osoby a nie na 2. Chyba że cały dzień gotujesz. I nie nie jem na mieście, wszystkie posiłki gotuję w domu i gdybym miał 60 to bym raz na 3 dni mył gary a one by tam leżały i gniły więc wolę raz na dzień-dwa załączyć sobie pełną zmywarkę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mikno: a z tymi ratami 0% to nie ma zadnych haków? Ze niby 0 ale musisz dokupic jakies ubezpieczenie czy wziac karte i albo wykonywac tranzakcje na jakas wysoka kwote, albo za nia płacić?
@qazplm Oczywiście w sklepie będą wciskać "obowiązkowe" ubezpieczenie, ale trzeba zapierać się rękami i nogami. RRSO jest 0%, to ma być 0. Jeżeli byłby jakiś problem to wystarczy zamówić przez Internet i tam wypełnić wniosek. Nikt wtedy ubezpieczenia nie wciska.
ze zmywarką się nie zgodzę, że za mała bo na 2 osoby w zupełności wystarczy. 60 to już bardziej na 3-4 osoby a nie na 2. Chyba że cały dzień gotujesz. I nie nie jem na mieście, wszystkie posiłki gotuję w domu i gdybym miał 60 to bym raz na 3 dni mył gary a one by tam leżały i gniły więc wolę raz na dzień-dwa załączyć sobie pełną zmywarkę niż czekać