Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, ponieważ mam szansę na przejście na home office w znacznej mierze, a pracuję w .NET to mam teraz drobny problem xD
Jestem zatwardziałym linuksiarzem, a przydałoby mi się porządne IDE do pracy z domu (praca przez zdalny pulpit ssie wacka tak mocno, że dupskiem powietrze jest zasysane), a Monodevelop jest szczerze powiedziawszy słabe w moim odczuciu do większych projektów.
I tu mam pytanie. Czy korzysta ktoś z IDE Rider od JetBrains? W robocie w VS korzystamy z ReSharpera, a to IDE jest zbudowane w połączeniu z nim, więc wygoda pracy powinna być przyzwoita. Ktoś coś? Czy jednak będę musiał skazić swój pc Windowsem na wirtualce? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programowanie #programista15k #dotnet #dotnetcore #linux
  • 16
@LeniwiecPracoholik: korzystałem trochę z ridera i jest ok, ale nie wyobrażam sobie pracować równolegle na dwóch różnych ide nad jednym projektem(w pracy vs, w domu ridera). Co do wirtualki - to jest zły pomysł, sam pewnie dobrze wiesz, że przy większych solucjach visual(z resharperem) potrafi czasami porządnie zamulić, a co dopiero jakby to odpalić w wirtualce, to nie będzie wygodne ( ͡° ͜ʖ ͡°) najlepiej jakbyś porzucił
@DragonEW: ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiesz, jest taki najstarszy zawód świata…
@g500s: ogólnie to w firmie istnieje szansa, że się przesiądziemy z VS, na Ridera, bo po ostatnich update'ach to, co się dzieje w duużych solucjach woła o pomstę do nieba. A z dual bootem jest taki problem, że Windows przy jednym update już raz mi wystrzelił w kosmos grub… Bo tak
@LeniwiecPracoholik: no to jak będziecie mieli w pracy ridera to nie będzie problemu, grunt to żeby pracować na tych samych ide, żeby nie było niespodzianek. Rider to fajne ide, chociaż podejrzewam, że bardziej zaawansowanych ficzerów może tam (jeszcze) brakować. Nie wiem np. czy zdalne debugowanie jest. Niby nie jest to jakiś must have, ale w razie problemów dupa może trochę zapiec jak tego zabraknie
@Koliat: nie xD u nas pracujemy jak biali ludzie na porządnych stacjach roboczych
@g500s: mam nadzieję, że się przeniesiemy xD

PS. i nie wiem, czy to kwestia IDE, czy może systemu, na którym odpalam, ale Rider właśnie mi odpalił się w jakąś sekundę, kiedy to VS potrzebuje z minuty żeby pokazać welcome screen xD, a w robocie teoretycznie mam dużo mocniejszą maszynę xD
@LeniwiecPracoholik: Windows jest właśnie taki jebnięty że po każdym update może ci nadpisać bootmgr, co mi się dzieje w domu na hackintoshu ale z kolei w pracy na kompie z ubuntu i windoesem nigdy nie nadpisał, nie wiem od czego to zależy ¯\_(ツ)_/¯
@LeniwiecPracoholik: przesiadlem sie z VS + resharper na ridera wlasnie + ubuntu. Byl to troche szkok dla windziarza jakim bylem ale juz przywyklem. Szybkosc dzialania zdecydowanie na plust w Riderze.
Po prawdzie jedyne czego mi brakuje to funkcja peek definition z VS - mozliwosc podglada picture in picture inne klasy / metody i jej edycji bez opuszczania kontekstu glownego pliku w ktorym pracujesz.