Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MatthewDuchovny: nie słuchaj ich. Ja byłem dwa tygodnie na Lanzarote I chętnie tam jeszcze wrócę.
Poza Timanfaya masz jeszcze mnóstwo atrakcji związanych z dziedzictwem Cesara Manrique (Jameos del Aqua, ogród kaktusów, dom Manrique w Harii, fundacja Manrique w Tachiche, Mirador del Rio), Cueva de los Verdes, zielone jeziorko w El Golfo. Warto też przeprawić się na La Graciosę i zwiedzić ją rowerem.
Poza tym są też plaże, o czym wspomnieli @
@bambaleon: będę tydzień w północnej części i tydzień w południowej więc różnorodność większa także :D
Planuję zwiedzić w pierwszym tygodniu:
- miejscowość Tias (w tym sklepy dla tubylców, lokalne targi, winnice, może muzeum itd)
- Park Narodowy Timanfaya
- Park Natury Los Volcane
- Wejść na Caldera Blanca (tam jest też muzeum wina itd) i inne okoliczne mniejsze parki
- okoliczne plaże
Potem zmiana miejscowości na Arrecife, jej zwiedzenie i zostanie
@MatthewDuchovny: Na polnocy polecam jeszcze wejscie na wulkan La Corona koło Ye. Genialna jest również plaża Del Risco, gdzie trzeba isc ok 30-40 minut po klifach. Ale samo miejsce wynagradza trud. polecam tez punkt widokowy Mirador del Río (za wejscie iles tam sie placi, ale obok sa darmowe miejsca z takimi samymi widokami). A jak bys tam byl to polecam winnice Bodega Los Almacenes (fajne degustacje, dobre winko)
@MatthewDuchovny jak jechałem do parku Timanfaya to dojechałem na miejsce ok 11:00 i stałem w kolejce jakieś półtorej godziny. A jak wyjeżdżalem o 15 to nie było nikogo w kolejce, więc zdecydowanie polecam jechac popołudniu. Jak chcesz zobaczyć La Graciose z góry to dosłownie kilkadziesiąt metrów od Mirador del Rio można stać za darmo i widoki są takie same jak z punktu widokowego.
Bardzo polecam pojechac na plażę Papagayo, mega czyściutka woda,
klokupk - @MatthewDuchovny jak jechałem do parku Timanfaya to dojechałem na miejsce o...

źródło: comment_cFlAeLdLtwJgyHKUImabsHRcrJae9eIA.jpg

Pobierz