Wpis z mikrobloga

Czas na wysryw "żona ma małe cycki" lakukaracza_ "łyka psychotropy"

Była zima 1986 roku.
W czarnobiałej telewizji dwa programy i jedna bajka dla dzieci o 19:00. Nie tylko internetu nie było, ale nawet kiełbasy i mleka w sklepie. Do rzeczy.

Mój sąsiad kupował miesięcznik "Fantastyka", a ja jako młody szczyl czekałem aż przeczyta by pożyczyć od niego najnowszy numer. Wtedy właśnie przeczytałem pierwszy raz opowiadanie "Wiedźmin", które Sapkowski nadesłał na konkurs...

...minęło 32 lata, Wiedźmin stał się kulturowym fenomenem, powstała gra na światowym poziomie, a teraz powstaje za gruby hajs w USA serial na podstawie tego co czytałem jako gówniak. A co ja widzę wśród Polaków? Dumę? Radość? Niestety nie, tylko ciągle czepialstwo i z pupy wyjęte narzekania utrwalające stereotypowy obraz naszej ojczyzny.

Oczywiście zamiast wprost przyznać, ze chodzi wyłącznie o rasizm i ksenofobię, to ukrywacie to pod argumentem dbania o zgodność z pierwowzorem. No to ja się pytam:

Dlaczego w innych przypadkach o tę zgodność z pierwowzorem nie walczyliście?!

#bekazprawakow #wiedzmin #netflix #neuropa #zalesie #oswiadczeniezdupy #polska #kino #seriale
lakukaracza - Czas na wysryw "żona ma małe cycki" lakukaracza "łyka psychotropy"

B...

źródło: comment_4CYNXqjH3qknMTJK18UDO5C7U47VQyp5.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: ja się #!$%@? na Scarlett w GitS jak i na czarną ciri pozdro

Ale nie prostuje o tym na wykopie bo wiem że nic to nie da. Jednak co się pośmiałem z tych memów to moje.

Nie wrzucaj też wszystkich do jednego worka, część na pewno wynika z czystej ksenofobii, ale jestem pewny że jest też część ludzi którym wiedźmin jest po prostu bliski sercu i nie chcą w nim
  • Odpowiedz
Oczywiście zamiast wprost przyznać, ze chodzi wyłącznie o rasizm i ksenofobię, to ukrywacie to pod argumentem dbania o zgodność z pierwowzorem. No to ja się pytam:

Dlaczego w innych przypadkach o tę zgodność z pierwowzorem nie walczyliście?!


@lakukaracza_: Uwielbiam to pisanie na zasadzie "pytam, ale przecież sam i tak wiem najlepiej" ( ͡º ͜ʖ͡º)

Otóż odpowiadam. Chodzi o przywiązanie i popularność.
Twoje przykłady ze screena są
  • Odpowiedz
rzecież biała Motoko Kusanagi wymagała gimnastyki scenariuszowej żeby to uzasadnić - oglądałeś w ogóle film?


@Agnaktor: Motoko Kusanagi była


Film oglądałem, ogląda łem tez oryginał - akurat to czy grałaby tam azjatka czy biała różnicy nie robiło - ba, w oryginalne przecież


Swoją drogą nie pamiętam specjalnej gimnastyki scenariuszowej żeby to uzasadnić, po prostu była taka i #!$%@?, bo sztuczne ciało. Ogólnie cała fabuła była taka że "bo tak i #!$%@?"
  • Odpowiedz
Dlaczego w innych przypadkach o tę zgodność z pierwowzorem nie walczyliście?!


@lakukaracza_: Ponieważ polacy to rasiści, conajmiej ¼ polaków to antysemici.

Jednakże te pytanie jest trochę źle zadane. Pytanie czemu ktoś czegoś nie robi jest błędne za przykładem

Czemu nie przejmujesz się losem kobiet w Arabii Saudyjskiej feministko? One mają gorzej...

powstaje za gruby


@lakukaracza_: Nie przesadzajmy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@lakukaracza_: a tu się nie zgodzę, pojadę klasycznym "to jest coś innego". W innych przypadkach nikt się nie pruł bo nie chodziło o produkcję tak dobrze znaną i szanowaną wśród Polaków. Poza tym, tam rasy są reprezentowane inaczej, jako elfy czy krasnoludy, jedyni ciemnoskorzy to jeśli dobrze pamiętam zerrikania I ofir.

Ciri jest zbyt ważna postacią żeby tak się tym bawić, to córka cesarza nilfgaardu, więc jeśli ona miałaby inny kolor
  • Odpowiedz
Swoją drogą nie pamiętam specjalnej gimnastyki scenariuszowej żeby to uzasadnić, po prostu była taka i #!$%@?, bo sztuczne ciało.


@poprostumort: No właśnie nie, bo na siłę dodali rzewny wątek o tym, że w poprzednim życiu była Azjatką, tylko śmiała śmieć protestować w niewłaściwej sprawie, więc ją usunęli i przerobili na cyborga z zupełnie innym wyglądem. Co może i byłoby ciekawym pomysłem, ale nie w adaptacji GitS. Więc wiedzieli, że coś robią
  • Odpowiedz
@Agnaktor: Tyle że to nie problem z samą zmianą, tylko z #!$%@?ą scenariusza który próbuje tłumaczyć niepotrzebne pierdoły. IMHO chodziło nawet nie tyle o wytłumaczenie afery whitewashu, co o dodanie takiego płaczliwego, rodzinnego motywu, bo przecież bez tego twarde i otłuszczone amerykańskie serduszko nic nie poczuje.

  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Ukrywasz to ty swoją sadystyczną radosć z wyśmiewania ludzi z depresja pod płaszczykiem współczucia, co już wielokrotnie pisałem.
Ostatnia fotka tego semity to wg mojej wiedzy (ale nie zagłębiałem się, więc chętnie poczytam o tym) jakaś głupota, bo autor tej wizualizacji używał jej także do innych przypadków, niezwiązanych ze sobą.
Nie ma ksenofobii w tym, że każdy dba o "swoje sprawy", nikt nigdy nie krytykował Azjatów, za to, że upominali
  • Odpowiedz
Ostatnia fotka tego semity to wg mojej wiedzy (ale nie zagłębiałem się, więc chętnie poczytam o tym) jakaś głupota, bo autor tej wizualizacji używał jej także do innych przypadków, niezwiązanych ze sobą.


@11mac11: Tu akurat jest w miarę sensowne przedstawienie historyczne tego jak Jezus mógł wyglądać - ludzie z tego rejonu świata byli wtedy raczej śniadzi, a długie włosy były mało popularne, zwykle noszono skracane. Z tym że sens przytaczania tego
  • Odpowiedz
@poprostumort: Chodzi o to, że w środowiskach skupionych wokół mangi i anime podniosło się wielkie larum na wieść o tym, że ScarJo wwystąpi w roli Kusanagi, ale koniec końców wyszło, że dałoby się to przeżyć gdyby scenariusz byłby dobrze napisany i postać została odpowiednio zagrana.
Nie widzę powodu, dla którego Ciri nie mogłaby być azjatyckiej urody i przez to całe kręcenie afery w Internecie wokół tego tematu prawdopodobnie ucierpi sam serial,
  • Odpowiedz
Motoko Kusanagi była...


@poprostumort: Zielonego pojęcia nie masz o GitS. Kusanagi jest cyborgiem, a przed wypadkiem była zwyczajną Azjatką. Jej sztuczne ciało również wygląda na azjatyckie.
  • Odpowiedz
@poprostumort: A w Ameryce Południowej Maryja ma ciążowy brzuch. Spoko sprawa, dla mnie nic złego.
Natomiast chciałbym poznać genezę tamtej wizualizacji, bo na necie jest pełno informacji o tym, ale większość to jakieś gówniane portaliki. Jak wspominałem wcześniej, autor tamtej wizualizacji wykorzystywał ją także do innych celów, twierdząc, że to ktoś inny jednak.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Ból dupy, był o to, że mogła być KAŻDA byle by nie biała. Jakby był ból o to, że wybrali czarną nader białą, to bym się zgodził, ale w książce jest opisana biała Ciri, a oni na siłę chcą nie białąCiri.
  • Odpowiedz
Jej sztuczne ciało również wygląda na azjatyckie.


@Logytaze: A jak wygląda jak europejskie to co to zmienia w momencie gdy jest to tylko sztuczna forma?

Zielonego pojęcia nie masz o GitS.

Akurat w GiTS i GiTS 2 nie było nic o wypadku i pochodzeniu Kusanagi. Możliwe że w SAC jest ten temat poruszony (akurat nie oglądałem), ale i tak nie widzę powodu dla którego akurat to że jej model jest azjatycki
  • Odpowiedz
@lakukaracza_:
Jeśli chodzi o drugi film to po prostu nie czytałem nigdy komiksów o Doktorze Strange'u i nie wiedziałem kompletnie, że taka postać istniała. Samego Doktora też znam tylko z komiksów o Spider-Manie w których zdarzało mu się okazjonalnie pojawić. To tyle. Łyknąłem ten film bez znajomości pierwowzoru i było fajnie. Dwóch ostatnich filmów nie widziałem, nie wiem skąd są te kadry ¯\_(ツ)_/¯. Jeśli chodzi o Ghost in the Shell i
  • Odpowiedz