Wpis z mikrobloga

Mirasy, szybka piłka. Mieszkanie w Warszawie czy mieszkanie w Piasecznie? W obu przypadkach kredyt, przy czym mniejsze miasto to 385k kredytu, w Warszawie 610k (liczę oba mieszkania z wykończeniem 100k i miejscem parkingowym w garażu podziemnym). Na razie jestem gotów na wkład własny 100k ale zastanawiam się czy nie dorzucić i żeby wkład własny był 150k ale tylko w przypadku mieszkania w Warszawie, wtedy wyszłoby 560k kredytu. Co myślicie o tym? Dojazd z Piaseczna do Wawy jest jaki jest ale i mieszkania sporo tańsze, chociaż jak sobie doliczę koszt biletu na 2 strefę to już takiej dużej różnicy w miesięcznych kosztach nie ma...

Ankieta w postaci komentarzy

#mieszkanie #warszawa #piaseczno #zakupmieszkania #wlasneczterykaty
  • 101
@sosna119: na 9 może nie, ale na 8 tak. Kadetów jedynie się korkuje, a wał miedzeszynski o tej porze jest płynny. Jeździsz w ogóle tamtędy? Paradoksalnie większy korek (przed wjazdem na lazienkowski) jest tuż przed 9, a nie przed 8 kiedy akurat jadę do pracy. W 30 minut maksymalnie jesteś w śródmieściu
@jakuba94: trzeba te 2-3 lata jakoś żyć ;) A ja mam w planach mieszkanie na 5 lat a później może się odkuje i wybuduje sobie dom, a jak nie to zostane w fajnym mieszkaniu i od samego poczatku bede miał dobrą komunikację. Taką mam rozkminę na ten temat ;)
@kuta_senator: ja to bym chyba przede wszystkim rozważył opcje innej pracy niż w Warszawie - skoro masz 100k na wejście to obstawiam że albo nie jesteś ultra bogaty albo jesteś na początku drogi - a 300k różnicy na kredycie jednak robi wrażenie

Może znalazłbyś inną pracę znacznie bliżej?
@powaznyczlowiek: pracuje w IT i prowadzę swoją działalność, mam oszczędności 200k ale mam też inne wydatki i inne sprawy i nie chce całych oszczędności wyłożyć na mieszkanie. Zacząłem dobrze zarabiać gdzieś z 1,5 roku temu, więc na razie tyle udało mi się odłożyć i tyle co napisałem chciałbym przeznaczyć na mieszkanie ;) Na razie poza dużym miastem pracy nie znajdę, a z racji tego, że pochodzę stąd to szukam mieszkania w
@kuta_senator Bilet na dwie strefy teraz ma kosztować tyle co na jedną. Ale weź pod uwagę sama komunikację, puławska jest zapchana. Dopóki nie będzie jakiejs SKM czy coś to zamordujesz się dojazdami. Ja bym patrzył raczej za jakąś Białołęka. Bemowem, albo wnioskami za Bemowem - za parę lat będzie metro na polczynska dojeżdżalo. Musisz sam wybrać czy wolisz więcej zapłacić i mieć bliżej do wszystkiego czy oszczędzić ale mieć problemy komunikacyjne
@kuta_senator: Jak cos to siostra ma do sprzedania bodaj 72mkw w Piasecznie na Grochowskiego. 499 000zl. :d
Przyzwoity standard, 2 pokoje + salon z aneksem, garderoba, lazienka z wc, schowek na pralke. No, chyba, ze chcesz deweloperskie to nie ma o czym gadac ;)

A i ma tez 2 miejsca parkingowe w garazu na sprzedaz.