Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@coolcooly22: firmy podpisują umowy z tymi firmami (np. PGE, Stoen itd), wtedy dostają dokumentację i implementują. Zazwyczaj nie jest to otwarty kod. Tzn. sam kod kreskowy to standard i sam możesz odkodować - dostaniesz ciąg znaków. I teraz co te znaki znaczą (data, kwota itd), to możesz zgadywać lub się domyślać. A jak masz dokumentację to wiesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@coolcooly22: kod kreskowy możesz sam wygenerować. Tak jak kod QR. Co tam zapiszesz, to twoja sprawa.

Załóżmy, że znajdujesz złoże eurogąbek ( xD ) i jeśli będziesz chciał je sprzedawać i będziesz wystawiał rachunki, to możesz sobie generować takie kody według własnego widzimisię. Teraz jak zgłoszą się do ciebie firmy np. Żabka, które przyjmują zlecenia, to będziesz musiał powiedzieć co w tym twoim kodzie siedzi (np. numer klienta i kwota z
@mk321: Dzięki za wytłumaczenie. Nie no po prostu zastanawiałem się czy mogę coś takiego sam zrobić, żeby przesłać komuś pieniądze. Tzn drugiej osobie, jak przelewam na konto i zakodować jego dane i nr konta i dać babce do zeskanowania, żeby nie musiała przepisywać ręcznie :D No ale rozumiem, że to niemożliwe do takiej zabawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@coolcooly22: raczej niemożliwe. W tych bazach są zapisane numery kont tych firm (lub części znaczące, bo np. niektóre firmy mają, że dla każdego użytkownika jest indywidualny numer, więc podane są zakresy), do których mają spływać pieniądze.

Inaczej jest w agencjach, które mogą przyjmować dowolne wpłaty (np. na podany numer, a nie tylko z kodu kreskowego). Tak jak na poczcie możesz zrobić dowolny przekaz. A już np. w Żabce nie możesz. Poczta
A już np. w Żabce nie możesz


@mk321: można bo ekspedientki same nie wiedzą o co c hodzi i wysylają na rachunki prywatne też. Zresztą w sumie najczęsciej przepisują ręcznie z blankietu.
Ewentualnie mówią ze to musi byc "rachunek" bo kierują się tym że coś jest na ładnym druczku z kwadracikami a nie na kartce. Więc jakby się dane kumpla naniosło na druczek z czerwonymi kwadracikami to dla nich to już
@coolcooly22: szczerze mówiąc nie wiem jak dokładnie jest w Żabce. Jeśli wysyłają też na rachunki prywatne to ok. Wtedy przygotowanie druczka:
- mogłoby się udać, bo poszłoby po prostu jako numer konta,
- mogłoby się nie udać, bo przelewy z kodów kreskowych to oddzielna funkcjonalność i przejdą tylko dla zdefiniowanych odbiorców.

Wydawało mi się, że w Żabce jest jak w innych sklepach, że możesz wysłać tylko dla zdefiniowanych odbiorców (czyli rachunki