Wpis z mikrobloga

Tata dzis wpadł imieninowo a jako ze udało mi sie go jakis czas temu lekko zapalic do whisky to trzymałem te 3 butelki z otwarciem własnie na jego przyjscie. 3 butelki, kazda troche inna, Jura the sound czyli butelka z destylarni którą odwiedze jako pierwszą jak juz wybiore sie do Szkocji na wycieczke - bardzo intensywna, pachnie wspaniale , smak naprawde ciekawy poniewaz była lezakowana najpierww beczkach po bourbonie a potem po sherry, nastepnie udalismy sie na wyspe Islay do destylarni Ardbega, tutaj równiez lezakowanie odbywało sie w beczkach po bourbonie i sherry (chyba moje ulubione połaczenie, wiekszosc moich whisku lezakowała w beczkach po sherry). W tej pozycji czuc lekkie pieczenie jezyka - moc 54,2 % to juz nie przelewki, chyba tylko Aberlour A'bunadh bardziej szczypie :) Na koniec zostawiłem 10 letni destylat który narodził sie w pieknych okolicach Speyside, uwaga, co jest nowoscią lezakowany w beczkach po ... sherry ( ͡ ͜ʖ ͡) Whisky łatwe i przyjemne, tak na koniec. Dobrze ze tata poszedł na siatkówke, ja nie mam tego programu i pewnie skonczyło by sie Lagavulinem i Laphroaigiem :) Fajnie ze mozna sie napic whisky z tatą, pogadac o pierdołach. #whisky #pijzwykopem #trollsky
Pobierz
źródło: comment_cCQvpwSuXmF8rn7xGtisK8zB0iyFKXsk.jpg
  • 18
@BardOlaf: mam to Glenkinchie u siebie, wspaniała jest jak chciesz kogos przekonac do czegos innego niz balantyna z colą :) tam samo ten Glenfarclas - pachnie jak wiosna i jest dosc delikatny.
@Trollsky: Ostatnio już wspominałeś o wyspie Jura i whisky od nich. Poczytałem trochę o tym miejscu i muszę powiedzieć, że podziałało na wyobraźnię.... też chciałbym odwiedzić :)
Jeżeli chodzi o whisky to jestem dopiero na początku - ale dziś z pewnej okazji pojawił się Glenfidich 15yo :)
@chuckd: Glen15 bardziej mi podchodzi niz 18 i zauwazylem ze nie tylko mi. Tylko sobie ostatnio od niego przerwe robie bo na Whisky Days w Krakowie Mateusz który był wtedy ambasadorem tej marki w Polsce za duzo wlał go we mnie :)