Wpis z mikrobloga

@wojna_idei: Ma trochę racji, wyrzucamy religię zapominając że to więcej niż wierzenia w elementy nadprzyrodzone.
Wielu ludzi przez to kończy w dziwnych ideologiach mających bardzo dużo wspólnego z religią a tego nawet nie dostrzegają. A przez to sami się zachowują jak najgorsi bigoci większości religii i tego też nie dostrzegają.
Trzeba porzucić te zachowania i wzorce na rzecz takich które zniszczą religie i jej totalitarne ideologiczne pochodne.
@wojna_idei: Jak w tym memie - niby tak, ale #!$%@? nie do końca. Bo dobra, tworzymy nowe dogmaty i religie, znaczy jakie? Co konkretnie? Gość nie podaje żadnego przykładu, a wydaje mi się, że opowiadający się przeciwko religii racjonaliści z automatu pogardliwie patrzą na antyszczepionkowców czy innych płaskoziemców. Bo tylko to mi przyszło do głowy z "nowych dogmatów".
@wojna_idei: Pewnie dlatego Czechy upadają moralnie. Galopująca islamizacja w Czechach już dawno osiągnęła 80 procent I wciąż rośnie. A co do wspomnianych reperkusji, to pasuje jak ulał. Już dawno stracili orientację, co jest dobre, a co złe. Te codzienne bijatyki, gwałty, rabunki to niby skąd, jeśli nie z braku słusznej wiary? Praga płonie nie bez powodu.
#takbylo
@wojna_idei: jakieś dowody, statystyki na poparcie tej teorii czy tak sobie rozmyśla... w sumie z dupy bo nie do końca rozumiem, jak nie będzie religii to świat upadnie? Bo co? Bo ludzie będą bardziej świadomi siebie, swojego życia? Ja nie wierzę w boga i jakoś mi przez myśl nie przechodzi teraz gwałcić wszystko co nie #!$%@? na drzewo, jakoś nie zacząłem kraść i mordować w imię nowego boga np.: "szybkiego łącza
@wojna_idei: jestem zwolennikiem braku religii katolickiej w moim życiu, skłaniam się bardziej nawet ku animizmowi starożytnemu bo czuję gdzieś w środku, że byłby dla mnie bardziej logiczny, ale gość ma sporo racji. Ludzie nie rozumieją, że ateizm to nie niewiara w żadnego boga, ale wiara w niewiarę w żadnego boga. Choćby nie wiem jak się ktoś zaklinał, że całkowicie odrzuca siły wyższe, tak on wierzy w to, że ich nie ma/są.
Ja nie wierzę w boga i jakoś mi przez myśl nie przechodzi teraz gwałcić wszystko co nie #!$%@? na drzewo, jakoś nie zacząłem kraść i mordować w imię nowego boga np.: "szybkiego łącza internetowego"


@41B937B: Ale sam tego nie wymyśliłeś, że źle jest gwałcić, kraść czy mordować. Tak zostałeś wychowany - w ramach kultury, której religia jest jednym z fundamentów.

Jak zabraknie religii, to prędzej czy później każdy stwierdzi, że "wie