Wpis z mikrobloga

@Rhados: sushi i ramen niestety zostały w Polsce przejęte przez januszy biznesu, dlatego odpowiedz brzmi tak i nie. Jeśli spróbujesz sobie tych dań w 95% miejsc, to są totalnie niskiej jakości, a stosunek jakosci do ceny jest dramatyczny. To, co pcha się do sushi za kosmiczne pieniądze to jest kpina. Za to jak wiesz gdzie spróbować ramenu i sushi, to naprawdę jest uzależniające. Nie wiem co sushi ma takiego w sobie,
@soadfan: nie przepadam za dziczyzna, to jest ciężkie mięso i trudno je dobrze przygotować. Dużo dziczyzny w restauracjach jest podrabiane i tak naprawdę pochodzi z hodowli. Nie mam zdania o Russaku, uważam ze myśliwi bywają Etyczni i bywają Januszowi, brakuje u nas pewnych regulacji prawnych
@karusiasnk: kurde, super opinia i wielkie Ci dzięki za nią, bo miałem się w te wakacje wybierać właśnie do knajp z kuchnią japońską w celu właśnie poszerzenia horyzontów ale z tyłu głowy coś mnie drapało żeby jednak jeszcze poczekać. a jesteś w stanie polecić jakieś knajpy w woj. małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim?
@Rhados: polecam bloga Pyza Made in Poland - najlepszy blog o kuchni azjatyckiej w kraju. Poziom jest tam wysoki, nie zrażaj się, bo właściciele maja wysokie wymagania. W świętokrzyskim jest w tej chwili jeden z najlepszych sushi barów w Polsce - SushiYa. Byłam tam na zestawie degustacyjnym omakase, ale to droga impreza i nie polecałabym na początek. Dają tam tez dobry ramen. W Krakowie zjesz dobrze w Youmiko sushi i Ramen
@karusiasnk: z tym, że oszukujo to się zgodzę. Z tym, że jest trudna w przygotowaniu - polemizowałbym. Ulubiona kuchnia i dlaczego? Styl przygotowywania potraw? Kangur? Ulubiony kucharz krajowy i zagraniczny? Czy uważasz, że dzięki Top Chef coś się poprawiło w restauracjach w Polsce? Jadłaś u Basiury?