Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy

3/150

Valentino Uomo (2014)

Nie ma co się oszukiwać, ale podobieństwo Valentino Uomo do zapachów z serii Dior Homme jest ewidentne. Uomo to dla nich taki trochę brat, ale na pewno nie bliźniak, bardziej przyrodni jeśli już mieliby być rodzeństwem. Jest z nich też najbardziej męski. W moim mniemaniu Valentino jest bardziej Uomo niż Diory są Homme, a to pewnie za sprawą braku tego wyraźnego, pudrowego charakteru, którego niektórzy nazywają szminkowym. Valentino wydaje się być słodszy i bardziej bogaty, da się wyczuć więcej składników niż w Diorze, np. kawę, czekoladę czy orzechy, chociaż tak naprawdę oba stoją na wysokim poziomie i jeśli miałbym wybrać którego wole to musiałbym się poważnie zastanowić. Valentino jest naprawdę świetną opcją na jesień, jest bardzo dobrze odbierany przez otoczenie i jest po prostu sexy. Do tego ma wyważone parametry i z umiarkowaną projekcją daje o sobie znać przez dobre 5 godzin. Ostatnio trochę niedoceniany, ze względu na cieszący się wielką popularność flanker Uomo Intense. Na codzień Uomo, na wieczorowe wyjścia Intense i więcej do szczęścia nie trzeba :) Kobietom też się podoba także jak po testach Wam przypadnie do gustu to warto brać bo pogoda jest teraz stworzona dla niego. Plusik dla Valentino też za flakon, chociaż swego czasu był na niego ostry hejt ze strony śmiesznych, amerykańskich youtuberków. O wersji Intense zarówno Valentino jak i Dior na pewno tez napiszę, bo właśnie jutro do mnie leci dekant Valentino od jednego z wykopowiczów, także w podobnych klimatach jeszcze kilka zapachów na pewno krótko opiszę.

typ: sweet-gourmand
zapach: 8/10
trwałość: 7/10 (do 8h)
projekcja: 7/10 (umiarkowana, ale przez 4-5h czuje, że nimi pachne bez obwąchiwania się)
cena:157 zł na e-glamour za 100 ml! świetna okazja
podobne: Dior Homme, Dior Homme Intense, Valentino Uomo Intense

zdjęcie moje jakby co
dr_love - #150perfum #perfumy

3/150

Valentino Uomo (2014)

Nie ma co się oszu...

źródło: comment_UfvcP6wuuqqwtlhdy3Zh2Q0pyhCfVmnK.jpg

Pobierz
  • 83
@dr_love ja nic wiem o perfumach i po prostu kupuje te drogie jak są na promocji i zawsze wszystkie dziewczyny oh i ah jak ty ładnie pachniesz xd I nigdy nawet mi do głowy nie przyszło się zastanawiać nad rzeczami, które tu opisujesz. Akurat przy perfumach wysoka cena to wysoka jakość.
@dr_love: Muszę powiedzieć, że ciekawy ten twój tag. Sam lubię dobre perfumy, ale od dawna niczego nie znalazłem ciekawego. Na lotniskach mam wrażenie, że już wszystko znam i od dawna nie było nic ciekawego.
Możesz kiedyś coś napisać o samym kupowaniu przez neta. Ja kupiłem parę razy i nie zawsze byłem zadwolony z jakości. Od jakiegoś czasu kupuję tylko właśnie na lotnisku.
@Nastruj musiałbym bym mieć naprawdę pecha, zresztą zawsze jest też ocena tych perfum w necie, więc jakby były takie złe to ktoś by je ocenił negatywnie. Do tego bardzo mało prawdopodobne by zapach od znanych firm był aż tak kiepski. Daj mi przykład tych tanich perfum o dobrych parametrach, bo oczywiście wolę wydawać mniej niż więcej.
@dr_love
Ja od siebie dodam że ten zapach jest specyficzny xD. Dość słodki, przez kulturalna część społeczeństwa określany jako metroseksualny, przez te mniej kulturalna jako pedalski. Nie każdy może się tym psiknac i będzie fajnie, podobnie zresztą jak Diorem Homme.
@dr_love: Swietne te Twoje opisy. Powiedz mi, nie czujesz roznicy miedzy kupionymi na lotnisku, a tymi z neta. Wg mnie te np. z iperfumy pachna inaczej i slabiej.

Ja teraz szukam czegos swiezego na dzien i mysle nad blue chanel, choc sam nie wiem czy EDT, EDP czy perfum. Zazwyczaj kupuje wersje intense, zeby dluzej trzymaly po prostu, choc reguly w tym nie ma.

Teraz wieczorem to fajnie pasuje Dior Homme
@dr_love: dla mnie cała seria Valentino, tak samo DH i DHI, są nie do przejścia. Mdłe i nieciekawe. z tym Valentino mam jeszcze złe skojarzenia, bo nosił je chłopak mojej b. współlokatorki, a oboje to kwintesencja mentalności rodem z S i D.
@dr_love: miałem kiedyś Diora Homme Sport - wiem, że to zupełnie inny zapach od Homme, ale z tej samej linii i nadający się do noszenia w ciągu dnia, nawet w lato. do dzisiaj jest to jeden z moich ulubionych zapachów i wciąż mam zachowane kilka psiknięć na specjalne okazje ( ͡° ͜ʖ ͡°)