Wpis z mikrobloga

@piotr-zbies: Z tego co wiem to Rak jest produkowany przez HSW, oni nie mają jakiegoś swojego oddziału w usa aby proponować tam Raka? Jak to jest rozwiązane z WB, dali im możliwość udziału w przetargu w ich imieniu? Po ostatnich zmianach WB jest tak samo ''państwowe'' jak HSW czy jest to jakoś inaczej rozwiązane?
  • 1
@Lucider5 HSW jako część PGZ nie ma własnego oddziału w USA, zaś WB Group jest współproducentem Raka. Oni produkują do niego całą elektronikę i automatykę.

Jak to jest rozwiązane z WB, dali im możliwość udziału w przetargu w ich imieniu? Po ostatnich zmianach WB jest tak samo ''państwowe'' jak HSW czy jest to jakoś inaczej rozwiązane?


Z tego, co słyszałem, to WB Group i PGZ zawarli nieformalną ugodę, że WB Group może
piotr-zbies - @Lucider5 HSW jako część PGZ nie ma własnego oddziału w USA, zaś WB Gro...

źródło: comment_0eWH69wXjCOau9IKVm4cBjLUnI3aS2Ma.jpg

Pobierz
@piotr-zbies wiem że wb Group robiło elektronikę do raka, ale to chyba nie daje im praw do całego pojazdu jako produktu, tylko do tych instalacji które wykonywali oni, chyba lepiej byłoby żeby to pgz oferował wszystkie produkty wszystkich podmiotów, po pewnym czasie mogą zacząć robić się problemy z dublowaniem kompetencji. Ta możliwość oferowania produktów Pgz to chyba marchewka za zgodę na częściową nacjonalizacje?
@piotr-zbies i tak z ciekawości, zajmujesz się tego typu tematami w pracy czy hobbistycznie? :) jak to drugie to możesz polecić jakieś strony/dzienniki branżowe z których można się czegoś dowiedzieć
  • 1
@Lucider5 Kiedyś hobbistyczne, teraz w pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prawa do produktu ogólnie ma MON, czyli Skarb Państwa. Musiałbym odświeżyć pamięć, ale na pewno w przypadku ZSSW-30 prawa do sprzedaży są równorzędne między WB Group i HSW.